Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Pomoc dla chorego Przemusia. Zostało tylko 8 dni!

Fot. siepomaga.pl

Szansą dla 2-letniego Przemusia Glaca z Czechowic-Dziedzic jest terapia komórkami macierzystymi w Bangkoku. Do tej pory rodzice zebrali na leczenie synka nieco ponad 68,1 tysiąca złotych. Brakuje jeszcze 109,5 tysiąca. Zbiórka kończy się za osiem dni!

Malec choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Nie da się go wyleczyć, ale można znacząco poprawić stan małego Przemka za pomocą intensywnej rehabilitacji i przeszczepu komórek macierzystych, które pomogą odbudować zniszczenia w mózgu jakie spowodowały wylewy, padaczka i sepsa.

– Gdy komórki mózgu zaczną pracować, może poprawić się stan fizyczny Przemusia, napady padaczki mogą ulec zmniejszeniu, bądź całkowicie się wyciszyć. Najważniejsze jest teraz dla nas to, że Przemuś będzie widział. Tak, jego wzrok może ulec poprawie! Nie możemy zmarnować tej szansy! – apeluje mama chłopca.

Historia 2-latka jest opisana na portalu siepomaga.pl (kliknij TUTAJ). Tam też prowadzona jest zbiórka pieniędzy potrzebnych na jego leczenie, która trwa tylko do 17 sierpnia!

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o