Wydarzenia Bielsko-Biała

Pomoc na szóstkę. 19,5 tony darów w drodze do Ukrainy

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Ponad 19,5 tony darów, głównie żywności, znalazło się w szóstym już tirze, który wyjechał z powiatu bielskiego do Ukrainy.

Transport trafi do Kicmania w zaprzyjaźnionym powiecie czerniowieckim, a stamtąd część produktów pojedzie dalej – do żołnierzy walczących na froncie.

– Udało się tak szybko wysłać kolejny transport dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Niemiec. Pod koniec minionego roku przyjechał do nas tir z powiatu Rhein-Erft. Część palet: z butami, mlekiem i odzieżą dołożył bielski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękuję za to, bo działając wspólnie jesteśmy w stanie nadal pomagać walczącym sąsiadom – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

– W kolejnym transporcie znalazły się głównie przetwory warzywno-owocowe. Jest też paleta z używanymi monitorami do komputerów, które dotarły z Niemiec oraz gaśnice – wylicza Magdalena Fritz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Jak uzupełnia Marek Rączka, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie, wysłano również koszulki, skarpetki, polary i kurtki przeciwdeszczowe. – Ostatnio część naszego transportu trafiła do Krematorska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, czyli tam, gdzie toczą się najcięższe walki. Tam zostały przekazane armii. Teraz będzie pewnie podobnie – objaśnia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments