Wydarzenia Cieszyn

Pomoc uchodźcom w przejeździe do innych krajów

Fot.: Gabriela Staszkiewicz

To ważna informacja dla uchodźców z Ukrainy lub osób pomagających im w regionie cieszyńskim.

Niektóre kraje Unii Europejskiej planują przyjęcie uchodźców z Ukrainy. To głównie:  Austria, Francja, Grecja, Niemcy, Hiszpania. Pojawia się możliwość pomocy ze strony urzędu w takiej zmianie miejsca pobytu uchodźców.

“Osoby przebywające w  Cieszynie i okolicy, zdecydowane na wyjazd do Austrii, Grecji i Hiszpanii proszone są o kontakt osobisty z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego (ul. Kochanowskiego 14, pok. nr 7) do 5 kwietnia br. do godz. 15.00. Należy mieć ze sobą paszport lub inny  dokument tożsamości.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Niemiec i Francji nie muszą się zgłaszać, gdyż istnieje możliwość samodzielnego transportu, na przykład pociągiem relacji Przemyśl – Berlin (odjazdy z Katowic o godz. 12.46).” – informuje Urząd Miejski w Cieszynie” – informuje Urząd Miejski w Cieszynie.

Jak dowiadujemy się cieszyńskim MCZK, organizowana będzie pomoc w transporcie właśnie do Austrii, Grecji lub Hiszpanii. Więcej informacji udziela Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 33 4794 368.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments