Wydarzenia Bielsko-Biała

Pomysł się sprawdził. Autobusem na cmentarz

Fot. MZK Bielsko-Biała

 

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej podsumował przewozy zrealizowane w dniu 1 listopada. Decyzja prezydenta miasta, o tym, że tego dnia przejazdy autobusowe będą bezpłatne okazała się strzałem w dziesiątkę. W dniu Wszystkich Świętych mieszkańcy Bielska-Białej bardzo chętnie korzystali z komunikacji publicznej, dzięki czemu przed cmentarzami nie tworzyły się, aż tak wielkie korki jak przed laty. Widać to było gołym okiem.

Szczególną popularnością cieszyła się – co oczywiste – linia numer 7 docierająca do największej bielskiej nekropoli, cmentarza komunalnego w Kamienicy (po drodze przejeżdża tez w pobliżu innych bielskich cmentarzy). Nie dość, że tego dnia można było nią podróżować za darmo, to jeszcze jej autobusy kursowały dosłownie co kilka minut. Łącznie przewiozły 1 listopada 11.635 pasażerów, co stanowi rekordowy wynik dla tej linii. Duża popularnością cieszyły się tego dnia też inne połączenia autobusowe.
Sprawdziła się również nowa, tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Karpackiej w rejonie cmentarza komunalnego z wydzielonym tego dnia specjalnie dla autobusów tak zwanym buspasem. Dzięki niemu autobusy kursowały regularnie właściwie bez opóźnień.
Aż dziw, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, jak w prosty sposób rozwiązać problem z dojazdem do bielskich cmentarzy we Wszystkich Świętych . Od lat był z tym gigantyczny problem. Tymczasem wystarczyło „nowe” spojrzenie na rolę transportu publicznego w takie dni jak 1 listopada. Oczywiście decyzja prezydenta uszczupliła nieco wpływy ze sprzedaży biletów, lecz to wydaje się mało istotne w porównaniu z wieloma korzyściami jakie przyniosło to rozwiązanie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments