Na sygnale Sucha Beskidzka

Ponad 3 promile i zakaz kierowania

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Policyjny patrol suskiej drogówki zatrzymał wczoraj (3 lutego) do kontroli kierowcę suzuki w Białce. Okazało się, że mężczyzna za kółkiem jest kompletnie pijany. Ale to jeszcze nie wszystko.

To miała być rutynowa kontrola. Policjanci zatrzymali do kontroli suzuki, którym kierował 46-letni mieszkaniec powiatu suskiego.

Jak się okazało znajdował się on pod działaniem alkoholu, a badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Dodatkowo policjanci ustalili, że kierowca nie stosuje się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości czy pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 000 złotych – podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, który dodaje, że w tym roku na drogach powiatu suskiego zatrzymano już 10 pijanych kierowców.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom.Info
Tom.Info
2 lat temu

3%% to nie 0.3%%.Takich bezposrednio do ZK.