Wydarzenia Żywiec

Pościg za busem na Żywiecczyźnie. W środku 31 nielegalnych migrantów, w tym 26 mężczyzn

Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu/Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Komisariatu w Węgierskiej Górce po pościgu zatrzymali samochód, w którym przewożono 31 nielegalnych migrantów. Pojazdem kierował 23-letni obywatel Syrii. Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali dalsze czynności procesowe.

W piątek około godz. 21.40 dyżurny z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce został poinformowany o busie, w którym mogą być przewożeni nielegalni migranci. Informację natychmiast przekazano policjantom, którzy pełnili służbę w terenie. Po chwili w Ciścu na ul. Wyszyńskiego mundurowi zauważyli podejrzany pojazd. Stróże prawa dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Podczas ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie na drodze. Gdy policjanci zatrzymali samochód, okazało się, że za kierownicą siedział obcokrajowiec. Wewnątrz pojazdu znajdowało się 31 osób, również obcokrajowców. Policjanci o sytuacji poinformowali funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy zatrzymali kierowcę oraz migrantów i wykonali z nimi dalsze czynności procesowe.

Jak ustalili, zatrzymani to najprawdopodobniej obywatele Syrii. Wśród nich było 26 mężczyzn i 5 kobiet, a także siedmioro dzieci w wieku od 1,5 do 10 lat. Osoby te nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terenie naszego kraju. Mieli jedynie dokumenty potwierdzające krótkotrwały pobyt na terytorium Słowacji. W związku z tym usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Wczoraj wszyscy zostali przekazani słowackim służbom.

23-letni obywatel Syrii, który kierował busem usłyszał zarzut zorganizowania nielegalnego przekraczania granicy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Żywcu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antypisior
antypisior
7 miesięcy temu

To te biedaki, których nie było stać na 5 tys. USD łapówki dla pisiorów.

!
!
7 miesięcy temu

jak pisałem we wcześniejszym komentarzu ,wyciętym przez towarzyszy z tego POrtaliku, te tragiczne wydarzenia i opresyjne działania służb aż sie proszą o nakręcenie gniota o nazwie “Zielona Granica 2”

Góral
Góral
7 miesięcy temu
Reply to  !

Widziałeś gniota czy jedziesz na plotkach – tylko jad i siarka

ANI JEDNEGO!!!
ANI JEDNEGO!!!
7 miesięcy temu

WYNOCHA!!!

SBB
SBB
7 miesięcy temu

„usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 3 lat więzienia” i oddali ich na Słowację 😀 Potem będą prosić Słowaków o zgodę na ekstradycję? Śmiech na sali.

Obserwator.
Obserwator.
7 miesięcy temu

Oni chcą się dostać tylko do Niemiec, tak jak ich poprzednicy nie mówiąc o milionach Ukraińców którzy zameldowani w Polsce też wyjechali do RFN.

racjo
racjo
7 miesięcy temu
Reply to  Obserwator.

Uzasadniona obserwacja. Uciekli od islamu u siebie, to przecież nie po to, żeby trafić do pislamu u nas.I chca lepszej przyszłości dla swoich dzieci, a nie spłacania długów, jakie pozaciągał rząd “działkowicza”

Góral
Góral
7 miesięcy temu
Reply to  racjo

Masz rację – racjo-

Góral
Góral
7 miesięcy temu
Reply to  Obserwator.

W jakim ty świecie żyjesz RFN nie ma już 30lat gościu ogarnij się i zmień informacje

Bolek.
Bolek.
7 miesięcy temu
Reply to  Góral

Coś podobnego, to jaką teraz nazwę mają – moćum panie?