Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Ponad 9 mln zł na inwestycje powiatu bielskiego

9,2 miliona złotych trafiło do powiatu bielskiego z „Rządowego funduszu inwestycji lokalnych”. Środki pokryją część kosztów zaplanowanych, a nawet już realizowanych inwestycji.

– Spora część tej kwoty zostanie przeznaczona na drogi powiatowe, a konkretnie na wkład własny do tych inwestycji. Mowa o niedawno rozpoczętych robotach na ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drodze w Zasolu Bielańskim. Na liście znalazła się też rozbudowa drogi na odcinku Międzyrzecze – Mazańcowice. Ta ostatnia inwestycja jest już po przetargu, a prace mają ruszyć w październiku – wylicza Magdalena Fritz, rzecznik starostwa.

Środki zostaną przeznaczone także na ochronę zdrowia: modernizację głównego budynku Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka oraz informatyzację Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. – Wśród zaplanowanych inwestycji znalazły się także: zagospodarowanie terenów przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, wymiana rozdzielni prądu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, budowa obiektu przy ulicy Asnyka, w którym znajdą się archiwum urzędu oraz garaż dla samochodów służbowych – dodaje Magdalena Fritz.

Pieniądze pozwolą również na realizację zupełnie nowych zadań, takich jak adaptacja budynku na potrzeby domu dziecka w Czechowicach-Dziedzicach, rozbudowa i remont Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach oraz wsparcie OSP i policji.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments