E-edukacja Cieszyn

Popisy młodych kreatorów w Cieszynie

Cieszyński Teatr im. A. Mickiewicza gościł kilkunastu adeptów sztuki fryzjerskiej z województwa śląskiego. Młodzi ludzie wzięli udział w finale Ligi Młodych Kreatorów, organizowanym po raz pierwszy nad Olzą.

Hasłem przewodnim siódmej edycji konkursu był „Współczesny wojownik, współczesna wojowniczka”. Młodzi kreatorzy zbudowali wokół tego tematu różnorodne stylizacje, inspirowane m.in. ekologią, „Gwiezdnymi Wojnami”, futurystycznymi wizjami, grami komputerowymi, ale także zwykłym życiem, w którym człowiek toczy walka z codziennością. Podczas finału mieli dwie godziny na przygotowanie modeli do prezentacji na teatralnej scenie.

Cieszyn reprezentowały dwie osoby – Nikola Żbik i Karol Szymura z Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera, który był współorganizatorem finału Ligi Młodych Kreatorów. Jurorom jednak bardziej przypadły do gustu kreacje ich rówieśników z innych miejscowości. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Styczeń z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej w Rybniku. Druga była Daria Sogórska z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, a trzeci Hubert Micor z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Autorką fotoreportażu jest Dorota Krehut-Raszyk

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments