Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Popularne preparaty na grzybicę

Ze wszystkich rodzajów grzybicy skóry, najczęściej spotykane są odmiany związane z paznokciami i stopami. Wynika to z tego, że chorobą można się łatwo zarazić i to niezależnie od tego, czy ktoś przestrzega podstawowych zasad higieny.

  1. Najważniejsza zasada w przypadku wystąpienia grzybicy
  2. Prawidłowe rozpoznanie choroby
  3. Czy grzybica skóry jest niebezpieczna?

Nawet wyleczona grzybica może po pewnym czasie powrócić. Problemem jest również to, że czasami można ją pomylić z inną chorobą skóry.

Najważniejsza zasada w przypadku wystąpienia grzybicy

Najważniejsze jest, aby nie drapać miejsc, w których występuje grzybica. Chociaż mogą one bardzo swędzieć, to podczas drapania choroba może przenosić się w inne miejsca. Objawami grzybicy często są wystąpienie łupieżu, pękanie paznokci oraz zaczerwienienie i pieczenie okolic intymnych. U niektórych osób występuje również łuszczenie się skóry w okolicach stóp.

Prawidłowe rozpoznanie choroby

Skonsultowanie problemu z doświadczonym specjalistą ma kluczowe znaczenie dla procesu leczenia. Dzięki temu pacjent od samego początku będzie mógł stosować prawidłowo dobrane leki, a dodatkowo uniknie ryzyka pomylenia grzybicy z inną chorobą skórną. Warto pamiętać, że jest wiele rodzajów grzybów, które atakują skórę i paznokcie. Tym samym nawet lekarz może mieć problemy z postawieniem diagnozy bez przeprowadzenia badania mykologicznego. Dzięki niemu można prawidłowo określić gatunek grzyba, a co za tym idzie dopasować leki o działaniu przeciwgrzybicznym. Najczęściej grzybica skóry owłosionej (którą powszechnie określa się jako łupież) leczona jest szamponami przeciwłupieżowymi. W przypadku miejsc intymnych można stosować płyny przeciwbakteryjne oraz kremy z klotrimazolem. Jeżeli natomiast chodzi o popularną grzybicę stóp i paznokci, dużą skutecznością leczenia charakteryzują się maści z chlorowodorkiem terbinafiny. W celu przyśpieszenia procesu leczenia można również stosować pudry, które działają odkażająco i ograniczaną pocenie. Popularne leki na receptę możesz znaleźć w aptece internetowej. Są one dostępne w kategorii http://nowafarmacja.pl/leki-na-grzybice, gdzie możesz zamówić między innymi tabletki, kremy i żele.

Czy grzybica skóry jest niebezpieczna?

Problemu z grzybicą skóry nie powinno się lekceważyć, ponieważ może prowadzić do wystąpienia poważnych zmian skórnych. Narażone są na nie przede wszystkim te osoby, które mają obniżoną odporność lub cierpią na zaburzenia hormonalne. Źle leczona choroba najprawdopodobniej za jakiś czas objawi się ponownie, więc warto pamiętać o prawidłowej diagnozie grzybicy.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments