Porażka z beniaminkiem. Kiepski start bielskich siatkarek

BKS BOSTIK przegrał w Opolu z beniaminkiem Tauron Ligi, ponosząc czwartą porażkę w sześciu meczach.

Zwycięskiego składu się nie zmienia – być może z takiego założenia wyszedł trener BKS BOSTIK Bartłomiej Piekarczyk po wygranej z Jokerem Świecie. Ale w Opolu to nie podziałało.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Dopiero w samej końcówce bielszczanki odskoczyły na trzy punkty (23-20) i wydawało się, że mają zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Wydawało się… Bo punkty od tego momentu zdobywały już tylko gospodynie.

W drugiej partii podrażnione bielszczanki szybko wypracowały kilkupunktową  przewagę (10:6), którą systematycznie powiększały. Wygrały tego seta zdecydowanie i wydawało się, że złapały właściwy rytm. Znowu – wydawało się… Bo trzeci set ledwo się rozpoczął, a było 7:1 dla zawodniczek z Opola! Aleksandrę Kazałę zastąpiła Martyna Borowczak, ale rozpędzone opolanki nie dały się już dogonić.

A w czwartej partii postanowiły się nie zatrzymywać: prowadziły już 7:2. Tyle że tym razem bielszczanki skuteczniej odrabiały straty, także za sprawą Kariny Chmielewskiej i Aliny Bartkowskiej, które pojawiły się na parkiecie. BKS doprowadził do remisu po 12. Jednak potem znowu coś się zacięło i bielszczanki schodziły z parkietu pokonane.

UNI Opole – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 14:25, 25:17, 25:22)

UNI: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Makarowska, Bączyńska, Adamek (libero) oraz Wołodko, Pamuła

BKS BOSTIK: Kazała, Polak, Janiuk, Pierzchała, Szlagowska, Orvosova, Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Bartkowska, Drabek (libero).