Wydarzenia Bielsko-Biała

Porozumienie “Solidarności” i Przemysława Drabka

Fot. Wojciech Małysz

Związek poprze kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych.

Do podpisania porozumienia pomiędzy NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie a Przemysławem Drabkiem doszło w poniedziałek, w samo południe, w siedzibie związku w Bielsku-Białej.

Przewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność” Marek Bogusz podkreślał, że związek jest apolityczny i gotowy do współpracy z każdą partią, ale w nadchodzących wyborach poprze kandydata PiS-u. Podkreślał, że szczególnie liczy na dialog z nowymi władzami miasta. – W tym momencie takiego dialogu nie ma – mówił przewodniczący.

Przemysław Drabek zaprezentował swoje pomysły, tzw. Piątkę Drabka, którą określił jako solidarną. Zapowiadał między innymi powstanie rady dialogu, wprowadzenie spójnej polityki senioralnej, postawienie na edukację, rozwój polityki mieszkaniowej i bardziej powszechny dostęp do dóbr kultury.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który także złożył podpis na porozumieniu, podkreślał historyczny wymiar tego zdarzenia.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
Jan wojFranuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan woj
Gość
Jan woj

Apolityczna solidarność….?
Błagam są granice śmieszności….

Franuś
Gość
Franuś

Po co to podpisywać jakiś papier poparcia politycznego przez “apolityczny” związek zawodowy? Nie wierzą sobie? I na dokładkę jeszcze minister z rządu… Historyczny wymiar zdarzenia?