Bielsko-Biała Na sygnale

Pościg jak w filmie. Kierowca próbował zepchnąć z drogi radiowóz

Fot. Marcin Płużek

Sceny pościgu jak z filmu gangsterskiego rozegrały się w nocy z wtorku na środę na ulicach Bielska-Białej. Policjanci ścigali dostawczaka, którego kierowca próbował nawet zepchnąć z drogi policyjny radiowóz.

Pościg był skutkiem prowadzonego przez śledczych postępowania w sprawie pewnej kradzieży z włamaniem. Doszło do niej kilkanaście  godzin wcześniej na terenie jednej z bielskich hurtowni. Na jej teren włamali się nocą dwaj (jak się miało okazać) mężczyźni, Skradli wyładowane towarem dostawcze renault, a także kasetkę z bilonem czyniąc przy okazji wiele szkód. Nazajutrz sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

Bardzo szybko ustalili, kto mógł dokonać kradzieży i gdzie ukrył swój łup. – Policjanci namierzyli sprawców kiedy przyszli żeby zabrać z kryjówki samochód – wyjaśnia policja. Mężczyźni zaczęli jednak  uciekać skradzionym autem. Do pościgu włączyły się kolejne radiowozy. Ostatecznie mundurowi wraz z biorącymi udział w akcji wywiadowcami  zatrzymali i obezwładnili 34-letniego mężczyznę oraz jego o 5 lat młodszego wspólnika. Obaj trafili do aresztu, a odzyskany wraz z częścią towaru samochód wrócił do właściciela.

Teraz grozi im nawet po 10 lat więzienia. Dodatkowo okazało się, że 34-latek dokonał już wcześniej kilku podobnych przestępstw. Na wniosek policji  sąd aresztował go na 3 miesiące

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

BR@WO M0RDECZKO!!!