E-edukacja Cieszyn

Posterunek policji w Rudniku

Fot. KPP Cieszyn

W Szkole Podstawowej w Rudniku policjanci i strażacy spotkali się z najmłodszymi. Wszystko w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych “Dzień Służb Mundurowych”.

Policyjne spotkania z dziećmi są okazją do zapoznawania z zadaniami funkcjonariuszy, a jednocześnie z zasadami bezpieczeństwa, których trzeba się uczyć jak najwcześniej. Aspirant Magdalena Nowak, policjantka cieszyńskiej drogówki odwiedziła dzieci z przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Rudniku, gdzie spotkała się z najmłodszymi i rozmawiała o ich bezpieczeństwie. – Jak to zawsze bywa w takich spotkaniach, poza pytaniami związanymi z bezpieczeństwem pojawiło się również mnóstwo innych, ciekawych pytań, na które trzeba było odpowiedzieć… Na całe szczęście asp. Magdalena Nowak nie miała z tym problemu i nie pozostawiła pytań bez odpowiedzi – uśmiecha się Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Dzieci podczas spotkania miały możliwość nie tylko posłuchać policjantki, ale również na chwilę „zostać policjantem” – do ich dyspozycji był radiowóz, który mogli obejrzeć, a nawet usiąść za kierownicą, (oczywiście pod czujnym okiem dorosłych). Największą nagrodą jest zawsze uśmiech i szczerość dzieci. Spotkanie przebiegło, co oczywiste, w wesołej, miłej atmosferze. Pełne było atrakcji, ciekawych rzeczy i opowiadań, ale przede wszystkim miało nieocenione walory edukacyjne w wielu sferach życia związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Fot. KPP Cieszyn

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments