Na sygnale Wadowice

Poszukiwany mężczyzna miał broń i narkotyki

Fot. KPP Wadowice

Policjanci z Andrychowa zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. W jego domu znaleziono haszysz i marihuanę, a w samochodzie pistolet i amunicję.

Jak informuje wadowicka policja mundurowi ustalili, że w jednym z domów w Andrychowie może przebywać 33-letni mężczyzna, który poszukiwany jest przez sąd, bo ma do odsiadki 99 dni w więzieniu.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali poszukiwanego 33-latka. Podczas przeszukania jego domu znaleziono ponad 90 gramów haszyszu i niewielką ilość marihuany. Natomiast w samochodzie natrafiono na pistolet i 56 sztuk ostrej amunicji. Na poczet kar i grzywien zabezpieczono także gotówkę w kwocie blisko 80 tys. złotych znalezioną w mieszkaniu. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu 33-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi 99 dni – zaznaczają wadowiccy policjanci.

Z kolei broń trafiła do ekspertyzy w laboratorium kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jeśli potwierdzi się, że pistolet to broń palna, to zarzuty wobec podejrzanego zostaną uzupełnione o nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – dodają policjanci z Wadowic.

Fot. KPP Wadowice

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Neron
Neron
10 miesięcy temu

narkotyki: 3,broń: 8 lat=11 lat bezwzględnej odsiadki