Na sygnale Żywiec

Potrącenie w Radziechowach

Kierujący, podczas manewru cofania,  potrącił starszą kobietę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około 7.50 w Radziechowach przy ulicy Głównej. Informację otrzymał dyżurny żywieckiej komendy policji. Na miejsce udali się policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując fordem focusem, w trakcie cofania, potrącił stojącą na chodniku 83-latkę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Policja apeluje do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej piesi uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni. Szczególnie w rejonie przejść dla pieszych kierujący powinni pamiętać, że pieszy może pojawić się w pobliżu w każdej chwili.

Policja przypomina także, że kierujący ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Z kolei pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Policja apeluje także o korzystanie z elementów odblaskowych. Zwiększają one znacząco widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments