Wydarzenia Bielsko-Biała Oświęcim

Potrzebny szturm modlitewny za ks. Szydło?

Zdjęcia: Kuria Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Ksiądz wziął bezterminowy urlop. Niby nic szczególnego, ale mówi o tym cała Polska. Jednak Tymoteusz Szydło, syn byłej premier, od początku swojej dwuletniej posługi musi się mierzyć z gigantycznym zainteresowaniem mediów i niezliczonymi – często hejterskimi – komentarzami. I teraz roi się od domysłów.

„Syn byłej premier, ks. Tymoteusz Szydło, z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach zostanie przeniesiony do parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu” – informowaliśmy w czerwcu po tym, gdy biskup przedstawił długą listę zmian w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. – Decyzją ks. biskupa, ks. Grzegorz Kierpiec, który pracował w naszej parafii 7 lat, oraz ks. Marcin Sandok, który pracował 3 lata w naszej parafii, zostają przeniesieni do innych parafii. (…) Na ich miejsce przychodzą do nas: ks. Ariel Stąporek oraz ks. Tymoteusz Szydło. Nowym kapłanom życzymy owocnej pracy. Polecajmy ich kapłańską posługę w naszych modlitwach – informowała oświęcimska parafia jeszcze 18 sierpnia. Syn byłej premier jednak nie rozpoczął tam posługi. Ku rozczarowaniu parafian, którzy mieli zamiar go przywitać i brać udział w odprawianych przez niego mszach trydenckich.

28 sierpnia kuria zaktualizowała listę zmian personalnych. Na 73., przedostatniej pozycji, jest informacja o wzięciu urlopu przez ks. Tymoteusza Szydło. W kurii uzupełniają tylko, że urlop ma charakter bezterminowy. Nie podają jego przyczyn. Został udzielony na prośbę kapłana.

Zaraz zaczęto snuć domysły na ten temat. Znany kapłan, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie ma wątpliwości, co jest tego przyczyną. – Bezterminowy urlop zaledwie po 2 latach kapłaństwa? To oznacza tylko jedno. Wielka szkoda. Pomodlę się dziś za ks. Tymoteusza i jego Rodziców. Zachęcam też innych do modlitwy za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają trudne chwile. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy – napisał na Twitterze. Szczególnie w ostatnich miesiącach zrobiło się głośno o doświadczonych księżach, którzy z rozmaitych powodów postanowili rozstać się z kościołem. A coraz więcej uwagi zwraca się na przypadki kapłanów, którzy już na początku swojej posługi decydują się ją przerwać. – Potrzebny szturm modlitewny za syna Beaty Szydło! – wezwał w nagłówku „portal poświęcony” Fronda.

Trudne początki pracy księdza stały się jednym z głównych tematów publicznych dyskusji. Dywaguje się o kryzysie wiary czy kapitulacji w obliczu publicznego zainteresowania. Nie brakuje i o wiele bardziej sensacyjnych historii. Kapłan znalazł się w centrum zainteresowania tylko dlatego, że jest synem byłej premier. Nie brakuje więc jadowitych komentarzy, z którymi ksiądz z ledwie dwuletnim stażem – jak żaden inny w kraju – musi się mierzyć od samego początku. Beata Szydło już podczas uroczystości święceń kapłańskich w bielskiej katedrze delikatnie sugerowała, by sprawę życia kapłańskiego jej syna zostawić w spokoju. – To ogromne przeżycie, które powinno pozostać wśród rodziny i najbliższych – mówiła po święceniach mediom.

Ks. Szydło wstąpił do wyższego seminarium duchownego w Krakowie pod koniec września 2011 roku, kilka miesięcy po beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Papież Polak został patronem całego jego rocznika. W 2011 roku do seminarium przyjętych zostało 41 kandydatów, a 27 maja 2017 roku święcenia przyjęło 26 diakonów – w Bielsku-Białej i Krakowie. Ks. Szydło jest jednym z trzynastu neoprezbiterów z terenu diecezji-bielsko-żywieckiej, którzy przyjęli sakrament kapłaństwa w bielskiej katedrze. – Przed nimi niełatwa, ale piękna droga. Wierzę głęboko, że będą robili wszystko, by pomagać ludziom, być z nimi, a przede wszystkim wytrwać w postanowieniach, które dziś złożyli. (…) Będą – wierzę w to głęboko – dobrymi kapłanami – mówiła 27 maja 2017 roku matka ks. Tymoteusza.

89
Skomentuj

avatar
35 Komentarzy
54 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
89 Komentarzy
MateuszMateuszSługa BożySługa BożySługa Boży Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Zawdzięcza to hipokryzji swojej Matki: ” Nie brakuje więc jadowitych komentarzy, z którymi ksiądz z ledwie dwuletnim stażem – jak żaden inny w kraju – musi się mierzyć od samego początku. Beata Szydło już podczas uroczystości święceń kapłańskich w bielskiej katedrze delikatnie sugerowała, by sprawę życia kapłańskiego jej syna zostawić w spokoju. – To ogromne przeżycie, które powinno pozostać wśród rodziny i najbliższych – mówiła po święceniach MEDIOM”. Nie będę tutaj pisała tego, co już świetnie ujął ktoś inny, cytuję: “Polityczni celebryci walczą o popularność Otóż to. I to nie tylko dlatego, że granica ochrony prywatności osób publicznych i ich… Czytaj więcej »

marian..
Gość
marian..

No oPOzycjo jest po wyborach te wasze fake niusy nie pomogą platfusy toną bo koło ratunkowe dali komunistą 😂😂

KATARYNA
Gość
KATARYNA

Pedofil jest wśród nas ……. !!!!

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Niech Pani wygoni nienawiść z własnego serca. To przejrzy Pani na oczy i ujrzy prawdę. A Nią oraz Miłością jest Duch Święty. Nie przychodzi do niczyjego serca, jeśli się nie chce szczerze innym przebaczyć krzywd, samemu nie chce się przeprosić tych, którym się wyrządziło zło i gdy ie oczyści się serca przez spowiedź świętą.

marek
Gość
marek

2019 rok a wy piszecie o jakims szturmie modlitewnym jak w sredniowieczu. zlozcsie sie mu lepiej na wyprawke dla dziecka.

Robert
Gość
Robert

Chlopie wypisz sie z tej bezsensownej instytucji i zacznij korzystac z zycia

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Ci, którzy jak Pan, korzystają z życia, stają się niewolnikami własnej pożądliwości. I przez nie demonów. Droga do wyzwolenia się prowadzi przez prawdę, wprost do Pana Jezusa.

Krzysztof Kolonowicz
Gość
Krzysztof Kolonowicz

Tak, pożycie kapłańskie księdza i jego otoczenia pozostawcie w świętym spokoju! Papież Polak, którego największym przyjacielem był znany za konnik Marcial Maciel, wielkim patronem kleryków był jest i będzie! I co, ateiści, szach i mat.

jerzy
Gość
jerzy

I to jest wzorcowa rodzina wg PiS: Ksiądz i 16–tko latka płodzą dzieci na chwałę PiS.

FTC
Gość
FTC

Ale bzdury, boga nie ma i nie będzie. Księża to pasozyty i darmozjady.

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Nie ma Go w Twoim sercu. Zaś w sercach wielu ludzi na całym śweicie jest, gdyż może do nich przyjść, skoro chcą stać się dojrzali i brać odpwiiedzialność za każde słowo, czyn i za zaniedbanie. Jeśli ktoś żyej w grzechach ciężkich i ma do kogoś urazę, to nic dziwnego, że Boga nie dostrzega. On nawet przy Panu jest, chociaż obrażając księży, obraża Pan samego Boga, gdyż Oni zostali przez Niego samego wybrani do tej posługi. Ale choć Bóg nie znosi grzechu i się nim brzydzi, to tak kocha grzesznika, że cały czas nad nim czuwa, usiłując go naprowadzić na Swoje… Czytaj więcej »

wtf
Gość
wtf

PEDOFIL !

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Każde fałszywe pomówienie kogoś jest grzechem.

Prorok
Gość
Prorok

Czy teraz w tej parafii obchodzą Boże Narodzenie?

Adam
Gość
Adam

Zrobienie dziecka 15latce to chyba pedofilia?

Prorok
Gość
Prorok

Ksiądz zawsze może więcej.

Marek333
Gość
Marek333

No ni wierzę w to, to pomówienia,

jerzy
Gość
jerzy

A kto ma robić dzieci, jak Kaczor jest gejem, albo impotentem? musi wziąć ten obowiązek na siebie kościół.

Tomasz
Gość
Tomasz

Pozwolisz, że spytam Cię Adamie: czy Twój Tata zrobił Ciebie Twojej mamie?

weronika
Gość
weronika

dziecko robi kobitea i facet. wiec pisanie ze facet zrobil dziecko mamie jest glupie, jak juz cos zrobili go razem. facet nie jest w stanie zrobic dziecka sam. z samych plemnikow bez jaja to se mozesz koktjl bialkowy zrobic

antypedofil
Gość
antypedofil

Za późno. On już szturmował krocze pewnej szesnastolatki. Na tyle skutecznie, że będą małe szydełka.

jarek
Gość
jarek

Zrozumiał jaki mamy wreszcie partyjny kościół w Polsce.
Już nie katolicki ale perfidnie pisowski.

Wider
Gość
Wider

Powiedz to Nyczowi hahahaha

Tess
Gość
Tess

Komentarz niezgodny z regulaminem

Koko
Gość
Koko

To można być katechetką mając 15 lat ?

Mateusz
Gość
Mateusz

Ale głupstwa piszesz…nikt tak młodym nie jest nauczycielem katechetą…jaką krzywdę wyrządziłeś ks Tymoteuszowi takie krzywdzące bzdury pisząc.módl się za niego by nie odchodził z kapłaństwa.ks.Tymoteuszu pozostań w kapłaństwie bo ten dar otrzymałeś od Pana Boga.Zaufaj Mu.On Ci pomoże wytrwać..modlę się za Ciebie i Twoją Rodzinę..pozdrawiam

Jozin z Bazin
Gość
Jozin z Bazin

Nos do du…y ! Nie interesujcie się nim. Sprawdźcie z kim puszczają się wasze żony…

Muniek
Gość
Muniek

Ale ja nie mam żony

Jozin z Bazin hahhaha
Gość
Jozin z Bazin hahhaha

Broni Kolega po fachu? :p. Myślę że jak się pchal w takie miejsce to wyjaśnienia w tej sytuacji powinny paść. Brak wyjaśnień to dowód że nie jest to zwykły urlop…. Osobiście bardzo sie tym będę interesował jak i inni. Jeśli ma dziecko z 16stka to co na to ustawa amtypedofilska która tak popiera PiS? Tam jest zapis z pełnoletniość a nie poniżej 15 lat. Jak to mówią wyszło Szydlo z worka :d

Oszczerstwa wyssane
Gość
Oszczerstwa wyssane

Urwa ludzie ktoś puścił plotkę że zrobił dziecko, na dodatek żeby było pikantnie to musi być osoba niepełnoletnia opanujcie sie

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Brak wyjaśnień to jest dowód, owszem, ale tego, że nikt się Tobie tłumaczyć ze swojego życia nie musi.

Karol
Gość
Karol

tyle nienawiści wśród ludzie KE i lgbt, gdzie ta wasza tolerancja i wolność słowa?

Iwona
Gość
Iwona

Co ty chrzanisz Karolu! Gdzie tu lgbt i nietolerancja? Pomieszało Ci się w główce. Ja tam się cieszę i szczerze gratuluję pani premier, że zostanie babcią.

Marek
Gość
Marek

PIS przekonał mnie, że zła nie wolno tolerować …

wlodek
Gość
wlodek

ale tu nie ma nikogo z lgbt. po drugie PIS nas uczy, ze trzeba szczuc i hejtowac. wiec szczujmy i hejtujmy na chwale panstwa i PiSu

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Od kiedy ona w tym środowisku kiedykolwiek była?

Stan
Gość
Stan

Bardzo dobrze że zrozumiał że ta czarna najlepiej wykształcona mafia na świecie to dno moralne.

Ania
Gość
Ania

No i co się stało? Ksiądz też człowiek wg. KK poślubiony Bogu jak inny kobiecie. Inny może dążyć do rozwodu to dlaczego księdzu nie wolno? A może jest inny powód np. choroba jest wiele możliwości. To jego prywatne sprawy i nikomu nic do tego. Najbardziej rozbraja mi system info o ojcostwie. Ciekawe, która z osób powielająca ten wątek była materacem albo muchą na ścianie. Ludzie trochę dystansu.

Karol
Gość
Karol

skoro wiadomo że nie chodzi tu o kobietę tylko ataki środowisk lgbt i mediów Zachodnich, to czemu nie napiszecie prawdy?

kamil
Gość
kamil

Komentarz niezgodny z regulaminem

Mateusz
Gość
Mateusz

Wiesz że na głupotę nie ma lekarstwa.już głowy nie da się wyleczyć…to obrzydliwe takie paszkwilu pisać.ks.Tymoteuszu stań na wysokości zadania, które powierzył Ci Chrystus.olewaj te komentarze…idź do przodu z podniesioną głową…niech Bóg ma Cię w swej opiece.wytrwaj w kapłaństwie…Pozdrawiam i modlę się za Ciebie.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

@Ewa&consortes Odrzuć koszerny bełkot,myśl samodzielnie.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Stara metoda POKO, to nie moja ręka, to nie moja noga, to nie moja głowa, to nie mój burak, to nie mój sok, to nie moje bluzgi, to nie moje kłamstwa, to nie mój fałsz, to nie mój hejt.

Ewa
Gość
Ewa

Zaden zdrowy na ciele i umysle facet nie zostaje ksiedzem katolickim

Ekhem
Gość
Ekhem

Żadna osoba zdrowa na umyśle nie plecie głupot. Post wyżej do kasacji

katolik
Gość
katolik

Ewa napisała prawdę,która cie boli.

Marco
Gość
Marco

I taka prawda który zdrowy facet zostaje księdzem,?

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Tylko niezdrowy na ciele i na umyśle, bo nie żyjący w prawdzie człowiek, ani w prawdzie o sobie, od której ucieka poprzez zakładanie różnych masek, ani w prawdzie o świecie, a więc który przede wszystkim nie wie, kim naprawdę jest i dokąd zmierza, nie zna w ogóle samego siebie, może mówić takie kłamstwa jak te w Pani poście.

gość
Gość
gość

Zakochał się. Prawdy dowiemy się po wyborach.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Dziecko będzie miał…. To też powiedzą dopiero po wyborach?? Czy taka jest prawda??

Staś
Gość
Staś

Widzi że wiara w Boga niema nic wspòlnego z polskim kościołem

Karol
Gość
Karol

niby dlaczego? do Kościoła chodzi się na pokaz czy siebie samego?

FTC
Gość
FTC

Na pokaz, znam dziesiątki takich ludzi z mojego otoczenia.

Mi mi
Gość
Mi mi

A co to kogo obchodzi są większe problemy.

Gospel
Gość
Gospel

Może przeczytał Pismo Święte że zrozumieniem.

jan-49
Gość
jan-49

chyba posmakowal czegos innego

edward
Gość
edward

Co to kogo obchodzi następny darmozjada

Grażyna
Gość
Grażyna

Nie wiedział co robi idąc do seminarium?

krzysztof
Gość
krzysztof

A moze tak panie kaluski zajmiesz sie dlaczego oczyszczalnia sciekow w warszawie zostala tak zbudowana ze niszczy srodowisko.Wy dziennikarze sluzacy opozycji jestescie obrzydliwie niewiarygodni.co za wstretny zawod.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Warszawa ma swoich dziennikarzy. Zawód dziennikarza jest bardzo potrzebny, daleki od wstrętności.

St kpr.rezerwy z rocznika 75-76
Gość
St kpr.rezerwy z rocznika 75-76

Przez tyle lat pompuje tyś litr na minutę musi szlak trafić ,mnie szlak trafia że nasza niby armia misiewicza buduje most przez 4 dni na prawie bez ruchu wodzie za moich czasów budowali taki most max 8 godz i to jest tragedia.Nasz niby prezydent kupuje złom w USA zamiast szkolić wojsko u nas nie jakiś nierobów z OC

Emil
Gość
Emil

Nie róbcie jaj już w tym roku odeszło 8 księży i będzie dalej odchodziło dzięki bandzie wygodnych biskupów kto myśli to odchodzi .

Edzio z Ogrodzonej
Gość
Edzio z Ogrodzonej

Mąż Angeli Merkel, Herr Sauer jakoś potrafi pozostać osoba prywatną. Pytanie zasadnicze powinno brzmieć, kto szczuje i w jakim celu?

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Zawsze ci sami, od wieków. Członkowie lóż i inni przez nich zmanipulowani.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli matką jest premier rządu to o jakiej prywatności syna, który poszedł w kierunku zasad przeciwnych w polityce – można mówić. Zgoda, są to ciężkie zasady i jest się także osobą publiczną. Nie ma problemu, jest wyjście awaryjne… do polityki. Mama może pomoże. Szturm modlitewny? – co to za określenie? Czyj to ma być szturm? Wiernych? Może każdy odpowiada za swoją wiarę i decyzje sam.

maurycy
Gość
maurycy

Mąż Angeli Merkel, Herr Sauer jakoś potrafi pozostać osoba prywatną. Pytanie zasadnicze powinno brzmieć, kto szczuje i w jakim celu?

Hermrenegilda
Gość
Hermrenegilda

O ile pamiętam, Kronika pisała o prymicji, pokazywała zdjęcia również dumnej mamy. Wtedy nie przeszkadzało. Polityk w Polsce ogrzeje się przy każdej okazji. Proszę zobaczyć co się dzieje w terenie gdzie trzeba czy nie trzeba zjawia się polityk np. przy różnych otwarciach, na lokalnych dożynkach itp. Przecina wstęgę np. z wójtem, wygłasza mowę. Oczywiście, że szkoda syna.

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

O jakiej wierze zatem mówisz, bo nie ma wiary ani poza Kościołem Katolickim ani “wiary w Boga” z pominięciem kościoła. Każdy do niego należy, nawet ten, który z nim walczy, bo kościół to wspólnota ludzi, pomiędzy którymi więzy duchowe i ich grzechy kształtują wzajemne relacje. I tak samo nie może się nazywać wierzącym nikt, kto twierdzi kłamliwie i całkiem celowo, bo to część dobrze zorganizowanej propagandy, że “wiara to prytwatna sprawa”. Nic podobnego, bo prawda nigdy nie jest prywatną sprawą. Tak samo nie ma żadnej wiary u tego, kto twierdzi, że sam tylko odpowiada za swoją wiarę – egoiści, którzy… Czytaj więcej »

Erazm
Gość
Erazm

czuje facet, że system ogłupiania ludzi się kończy – patrzcie na Hiszpanię, Czechy , Austrię, Niemcy, Kraje Beneluksu – idiotów do strzyżenia coraz mniej – i tak trzymac

Magda
Gość
Magda

Swoje poglądy zachowaj dla siebie, my jesteśmy Polakami i od wieków jesteśmy katolikami, jak się nie podoba to do Hiszpanii a jeżeli chcesz się czepiać to masz jeszcze pederastow i lesbijki

Roxii
Gość
Roxii

Od LGBT odczep się. Daj LUDZIOM żyć

edward
Gość
edward

a gdzie QIAP2+

Asia
Gość
Asia

Lgbt to sprawa szatana

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

A dlaczego zatem Oni nie dają innym żyć? Bo są “równi i równiejsi”? Jeśli nie chcą mieć nic z KK wspólnego, to dlaczego więc tak zajadle się nim interesują? Pewnie dlatego, jak mówił abp. Fulton Sheen, że zwyczajnie wiedzą dobrze, że tam jest Bóg i to kłuje Ich sumienia, bo w Niego wierzą. Gdyby nie wierzyli, uważali, że Go naprawdę nie ma, to po co by tracili swój czas na tyle kampanii, by walczyć z Kimś, Kogo podbno nie ma? Nie wiedzą tylko, że Boga ani nie zdołają pokonać, ani że walcząc z Nim i z KK robią krzywdę nie… Czytaj więcej »

Wiktoria katoliczka 66 lat.
Gość
Wiktoria katoliczka 66 lat.

Mówisz o czarnych tam się robią jaja dobrze że mądry człowiek wieży w Boga nie ich ,kościół jest w sercu rodzinie i modlitwie najmniej jest do tego potrzebny luksusowy kościół.

Katolik
Gość
Katolik

Katolik wie, że kościół z małej litery to świątynia dla ludzi i Jezus wybrał mężczyzn którzy będą przewodzić w wierze. Nie wybrał idealnych, każdy miał coś ze słabości jak każdy z nas. I tak jest do dziś, że są kapłani na zasadzie sukcesji apostolskiej (początek NT, nakładanie rąk…). Nie można się nazywać katolikiem Jeśli się odrzuca co jest w Biblii na powyższym temacie. Kto udzieli Ci sakramentu? Jeśli chodzi o te luksusy.. gdzieś trzeba się gromadzić na wspólną modlitwę bo każdy Wierzący jest we Wspólnocie, Kościele z dużej litery K, gdzie Głową jest Jezus.
Pozdrawiam

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

O jakiej wierze zatem mówisz, bo nie ma wiary ani poza Kościołem Katolickim ani “wiary w Boga” z pominięciem kościoła. Każdy do niego należy, nawet ten, który z nim walczy, bo kościół to wspólnota ludzi, pomiędzy którymi więzy duchowe i ich grzechy kształtują wzajemne relacje. I tak samo nie może się nazywać wierzącym nikt, kto twierdzi kłamliwie i całkiem celowo, bo to część dobrze zorganizowanej propagandy, że “wiara to prytwatna sprawa”. Nic podobnego, bo prawda nigdy nie jest prywatną sprawą. Nie ma żadnej wiary, a jedynie obługa, u takich osób jak Ty, które twierdzą, że można się modlić do Boga… Czytaj więcej »

Edzio z Ogrodzonej
Gość
Edzio z Ogrodzonej

Spokojnie, sprowadzą.

Krysis
Gość
Krysis

Ty czerwony kundlu

FTC
Gość
FTC

Tak to prawda.

Ultra
Gość
Ultra

Nie wiadomo jaki problem ma akurat ten ksiądz, może obiektywne typu zdrowie itp. Gorzej jeżeli to znowu ksiądz celebryta z problemami.. Bo to teraz plaga jakaś. To są rycerze Chrystusa?? Najbardziej męscy z mężnych, komandosi Pana Boga?! Żarty, jakieś, rozmemłane maminsynki. I to tacy “twardziele” mają nas niby bronić przed złem??? Ludziom mylą się sfery życia i działania człowieka. Księżom, zanim wybiorą drogę kapłaństwa “umyka” zasada POKORY I POSŁUSZENSTWA, a nie gwiadorzenia i podlizywania wiernym. I dajcie spokój z tymi szturmami modlitewnymi, jak rozwrzeszczane bachory co rodzica chcą zakrzyczeć, Bóg to nie tatuś z którym gromadnym klangorem dobija się targu.… Czytaj więcej »

Zirytowany
Gość
Zirytowany

Obyś nie zaznał(a) hejtu. Na ile wytrzymały jest człowiek każdy z osobna to już różnie bywa. Więc zamilcz jeśli masz jątrzyć i narzekać. Bo modlitwa to wstawiennictwo u Boga a nie interesy. Błędem jest to gdy ktoś tak podchodzi.

Sługa Boży
Gość
Sługa Boży

Nie ma żadnego “oj boli” od hejtu czy od przęsladowań dla kogoś, kto rzeczywiście myśli na sposób Boży i przyjmuje, że trzeba przejść to samo, co w swoim życiu kolejno przeszedł Chrystus. Wiara to widzenie wszystkiego oczami Boga, a nie na sposób ludzki. A taki hejt, takie okropne ataki na tego księdza potwierdzają tylko to, że On robi to, co jest w tej chwili dla Niego wolą Boga. Chwała Panu za Jego pokorę!

Tadeusz
Gość
Tadeusz

“Nie świruj,idź do obory”.

Wielebny
Gość
Wielebny

Nie świruj idź do roboty

jaroman
Gość
jaroman

Za żołnierzem panny sznurem, za sutanną panny całą bandą!

Alicja
Gość
Alicja

Dajcie spokòj facetowi.Moze się rozmyślił.Lepiej teraz niż pòźniej.Lepiej zrezygnować na początku drogi niż żyć w zakłamaniu i w niezgodzie z samym sobą.

DB
Gość
DB

Jest 5 lat żeby zrezygnować a nie jak się już przyrzekło. To samo z małżeństwem sakramentalnym- nie możesz, nie przyrzekaj przed Bogiem, że nie opuścisz w chorobie etc i będziesz wierną osobą dla małżonka. I zostaw kogoś dla osoby konkretnej która będzie w stanie to zrobić.