Wydarzenia Bielsko-Biała

Poukładaliśmy się z zastaną rzeczywistością. To był bardzo trudny rok | WIDEO

W Dzień Edukacji Narodowej gościem programu Spięcia w studio Beskidzka TV była Ewa Szymanek-Płaska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej.

– Minął rok mojego urzędowania i nadzorowania tego dużego obszaru, jakim jest edukacja i sport w mieście. To był bardzo trudny rok, pojawiło się bardzo dużo wyzwań i nieoczekiwanych sytuacji, na które nikt nie był przygotowany. Mimo to przeszliśmy przez te wszystkie zawisłości historyczno-społeczne. Poukładaliśmy się z rzeczywistością, która nas zastała – mówi Ewa Szymanek-Płaska.

– Koniec pandemii, już wydawało się, że mamy wszystko poukładane. Tymczasem dotarły do nas bardzo tragiczne wieści o wojnie w Ukrainie. Pojawiła się ogromna ilość uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta razem z dziećmi. Zadanie okazało się niezwykle trudne. Dziś mamy 1300 dzieci i młodzieży w systemie bielskiej oświaty – dodaje.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ojciec
Ojciec
3 miesięcy temu

Proszę o wskazanie placówki z Polskim personelem oraz bez obcokrajowców! Do innej nie pośle dziecka!

jak to jest
jak to jest
3 miesięcy temu
Reply to  Ojciec

Do Niemiec wyjedź, nie będziesz miał problemu aby Twoje dziecko-obcokrajowca przyjęli do szkoły. Może być ewentualnie Norwegia…

realistycznie
realistycznie
3 miesięcy temu

Super wypowiedzi pani naczelnik, niestety pominięta przez panią redaktor w pytaniach działka sportu. Trudna rola pani naczelnik, oby nie stała się naturalną platynową blondynką przy dłuższym stażu w tym miejscu.

OrWell
OrWell
3 miesięcy temu

Za mówienie “na Ukrainie” grożą już jakieś kary? Jeśli tak, poproszę dwie.

kara-mba
kara-mba
3 miesięcy temu
Reply to  OrWell

dostaniesz jedną spod lady