Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Powiat bielski z wicestarostą i wiceprzewodniczącymi rady

Zarząd Powiatu Bielskiego ostatecznie będzie liczył aż pięć osób. Z lewej starosta Andrzej Płonka, obok – wicestarosta Grzegorz Szetyński. Fot. Marcin Kałuski

Grzegorz Szetyński ponownie został wybrany wicestarostą bielskim. Z kolei Józef Herzyk i Jerzy Kubik otrzymali funkcje wiceprzewodniczących Rady Powiatu Bielskiego. Nie wybrano członków Zarządu Powiatu Bielskiego, choć finalnie będzie ich aż trzech!

Podczas dzisiejszej sesji Rada Powiatu Bielskiego podjęła decyzje, do których – z powodu targów koalicyjnych – nie była zdolna podczas pierwszej powyborczej sesji z 22 listopada. Najwyraźniej pełne porozumienie dwóch największych klubów (Rodzina Prawo Wspólnota oraz Prawo i Sprawiedliwość) jest już bliskie. Jednak w dalszym ciągu nie rozstrzygnięto, kto będzie pełnił funkcje członków Zarządu Powiatu Bielskiego. Przypomnijmy, że w zeszłej kadencji było ich dwóch, a zarząd liczył łącznie cztery osoby. Grzegorz Kotowicz z Nowej Inicjatywy protestował przeciwko planom, wedle których zarząd ostatecznie ma liczyć aż pięć osób. – Jeden członek zarządu kosztuje budżet 130-140 tysięcy złotych rocznie. Zawsze uważaliśmy, że zarząd powinien być 3-osobowy, a słyszymy, że ma być aż 5 członków. To działanie nieroztropne i rozrzutne – ocenił.

Jednogłośną decyzją rady, wicestarostą i współpracownikiem starosty Andrzeja Płonki z RPW ponownie został Grzegorz Szetyński z PiS-u. – Gwarantuję dobrą pracę na rzecz mieszkańców – powiedział po głosowaniu.

Prezydium Rady Powiatu Bielskiego. W środku przewodniczący Jan Borowski, z lewej Jerzy Kubik, z prawej – Józef Herzyk.

Już podczas pierwszej sesji na przewodniczącego Rady Powiatu Bielskiego wybrano Jana Borowskiego. Teraz prezydium zasilili dwaj wiceprzewodniczący. Wybór Józefa Herzyka z PiS-u był jednomyślny. Więcej emocji było przy wyborze drugiego wiceszefa rady. Został nim Jerzy Kubik z RPW, który otrzymał 22 głosy. Drugi kandydat, Grzegorz Kotowicz z Nowej Inicjatywy, zebrał 6 głosów. Radni z tego klubu byli rozczarowani faktem, że – choć tworzą trzeci co do wielkości klub – we wszystkich głosowaniach dotyczących składu zarządu oraz prezydium rady zostali pominięci, a tym samym Czechowice-Dziedzice, największa gmina w powiecie, nie ma żadnego reprezentanta. Grzegorz Kotowicz wyraził nadzieję, że choć jeden członek zarządu będzie mieszkańcem Czechowic-Dziedzic. – Też mam taką nadzieję – stwierdził przewodniczący rady.

Na tę chwilę jakichkolwiek funkcji w zarządzie i prezydium rady nie otrzymali radni Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy w zeszłej kadencji mieli i wiceszefa rady, i członka zarządu. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie jeden z nich zostanie członkiem zarządu. Decyzje mają zapaść podczas styczniowej sesji.

Relację z pierwszych obrad pomieściliśmy tutaj.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobieta znajaca Pana G
Kobieta znajaca Pana G
2 lat temu

Bardzo uczciwy i porządny człowiek z Pana Grzegorza Sz.
W pełni zaangażowany i w pełni liczący się z innymi ludźmi. Nawet z tymi co są traktowani jako dno społeczeństwa.
Taki człowiek mógłby startować na prezydenta miasta Bielsko biała.
Gratuluję.

Keonardo
Keonardo
2 lat temu

Kobieto ty chyba reprezentujesz pisland i lizidupstwo skoro tak twierdzisz!!!

Kobieta znajaca Pana G
Kobieta znajaca Pana G
2 lat temu

Panie Grzegorzu brawo…. Życzę powodzenia i sukcesów w dalszych latach. Jest Pan bardzo porządnym człowiekiem i akurat Panu ten fotel w pełni się należy. Gratuluję.

belzebub
belzebub
2 lat temu

Tak jak byłej premier która wyleciała na zbity pysk???

o rydzyk
o rydzyk
2 lat temu

Ciekawe ile ci zapłacił za te opinie pislandko???

Ewa
Ewa
2 lat temu

Tragedia ci to za władza wiocha i tyle szybka likwidacja tych nierobów czym ciemniejszy to się ciśnie do władzy .

Sathanus
Sathanus
2 lat temu
Reply to  Ewa

W pełni popieram!!!!

Jurand ze spychowa
Jurand ze spychowa
2 lat temu
Reply to  Ewa

Popieram,ciemny lud wszystko przyjmie ,a rozpasani panowie siedza sobie lulki palą i licza lewą kase!!!!

WYBORCA
WYBORCA
2 lat temu

“Rada Starszych” Powiatu bielskiego czyli nic innego jak skok EMERYTÓW na kasę .Nie dosyć ,że stołki bezsensowne /w Prezydium Rady dwa darmozjady z RPW /Podwyżki diet o 30% ,to jeszcze 5-osobowy Zarząd .Powiat liczy ok170 tyś podatników a Starostwo realizuje budżet na poziomie lekko powyżej 100 mnl.zł.. Dziadki widza ,że to dla niektórych ostatnia kadencja więc tylko kasa się liczy .Wstyd i hańba !!!!!!!

kozianin
kozianin
2 lat temu
Reply to  WYBORCA

Popieram!!! Przylepieni do stołków od paru dobrych lat,a mochery płacą na tych darmozjadów!!!i nie tylko oni,precz!!!

Wiktor
Wiktor
2 lat temu

Nigdy nie powinni wybierać ludzi bez mózgu po AA i odebrane prawka za pijaństwo to jest mózg zlasowany.

Arek
Arek
2 lat temu

Nie chodzi o jakaś tam gospodarność——-chodzi o stołki i kasę dla nierobów.. Ładnie wyruchali PSL….grabi się do siebie a nie od siebie

Powiatowiec
Powiatowiec
2 lat temu

Jeżeli zarząd będzie liczył aż 5 członków to tą sprawą powinna zając się NIK jako jawny przejaw niegospodarności.