Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Powiat cieszyński wyróżniony

Podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Warszawie, wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017.

Powiat cieszyński zajął drugie miejsce w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Wyróżnienie odebrał starosta cieszyński Janusz Król.

– Sukces ten, to efekt bardzo wysokiej oceny, jaką otrzymał samorząd za wszystkie działania prowadzone w 2017 roku. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia.,Po raz kolejny wybitni eksperci z jury rankingu docenili nasze działania między innymi w zakresie pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych i krajowych, realizację zadań proinwestycyjnych i prorozwojowych, czy dużą aktywność w promocji zdrowia oraz promocji powiatu – mówi gospodarz powiatu cieszyńskiego.

Pierwsze miejsce w rankingu ex aequo zajęły powiat kartuski oraz powiat kielecki, a trzecie powiat wodzisławski. Z sąsiednich samorządów na szóstym miejscu znalazł się powiat żywiecki, a powiat bielski na ósmym miejscu.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments