Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Powiat Cieszyński drugi w kraju. Nagroda przyznana i odebrana

Fot. z serwisu Starostwa Powiatowego w Cieszynie

W połowie września odbyło się w Wiśle XXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. W trakcie obrad zostały wręczone nagrody dla laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2020.

Na drugim stopniu znalazł się Powiat Cieszyński, oceniany w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. – Ogromnie cieszę się, z zajętego miejsca, ponieważ ponownie znaleźliśmy się w ścisłej czołówce. Rok wcześniej była trzecia lokata, a teraz jest druga. To wspólny sukces wspaniałego zespołu cieszyńskiego starostwa i podległych jednostek organizacyjnych. Cieszy mnie to, że Powiat Cieszyński się rozwija, co niewątpliwie wiąże się z kolejnymi wyzwaniami – mówi Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Ranking Związku Powiatów Polskich stwarza możliwość porównania się z powiatami w całej Polsce, wymiany dobrych praktyk, jak również wskazuje pożądane przez mieszkańców kierunki rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. Z województwa śląskiego, oprócz powiatu cieszyńskiego, w tej samej kategorii rywalizowały jeszcze trzy inne: wodzisławski (4. miejsce), bielski (7) i żywiecki (10).

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Halina
Halina
1 miesiąc temu

A ja chcę wiedzieć w czym jest dobre starostwo i rada powiatu w utrudnianie życia mieszkańcom przenosząc wydział komunikacji na zadupie mało tego nie idzie się tam dodzwonić. To wyróżnienie powinni dostać poszczególni burmistrzowie i wójtowie gdzie prym prowadzi burmistrz Skoczowa dbając o drogi i szkoły.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Nie mogą dostać wójtowie i burmistrzowie, starosta widzi tylko wspaniały zespół starostwa i jednostki organizacyjne podległe starostwu.

Sylwia Pieczonka
Sylwia Pieczonka
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Do Wydziału Komunikacji można się dodzwonić, ponieważ kilka miesięcy temu została dokonana reorganizacja informacji, Zatrudniono dodatkową osobę, dedykowaną wyłącznie do odbierania telefonów oraz poprawiono sposób funkcjonowania centralki. Mało tego, Starostwo stworzyło alternatywne, dodatkowe kanały komunikacji z Wydziałem poprzez zakładkę Google, facebookowego fanpage Wydziału Komunikacji. Do Państwa dyspozycji są także udostępnione maile: referat rejestracji pojazdów ([email protected]) oraz referat prawa jazdy ([email protected]). Wszystkie potrzebne informacje można również znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Cieszynie: https://bip.powiat.cieszyn.pl//sprawy-do-zalatwienia/57.

edward pilich
edward pilich
1 miesiąc temu

W czym są tacy dobrzy

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 miesiąc temu
Reply to  edward pilich

tajemnica, są dobrzy i już, dobry nie musi uzasadniać, że jest dobry.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 miesiąc temu

Według tytułu: kto daje i odbiera w piekle się poniewiera.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 miesiąc temu

Nagroda mogłaby być nieodebrana? Czy tylko sukces starostwa i podległych jednostek organizacyjnych? Uznanie także dla społeczności lokalnej a i może dla miasta od jakiego ma nazwę powiat i mniejszych miejscowości?