Cieszyn Na sygnale

Powiat cieszyński liże rany po kolejnej nawałnicy. Najgorzej w Cieszynie, Goleszowie i Wiśle

Fot. KP PSP w Cieszynie

Strażacy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie podsumowali ostatnie godziny, gdy mierzyć musieli się ze skutkami kolejnej nawałnicy, która zahaczyła o nasz region.

Jak informują, w związku z intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi wiatrami, od godz. 21.00 wczoraj do godz. 14.00 dzisiaj strażacy z całego powiatu cieszyńskiego interweniowali łącznie 134 razy. Największa ilość zdarzeń została odnotowana na terenie gmin Cieszyn, Goleszów oraz Wisła.

Fot. KP PSP w Cieszynie

Trudną sytuację potwierdza Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów. – Jeszcze nie do końca udało się uporać z poważnymi skutkami niedawnej ulewy, a kolejna nawałnica wyrządziła wyrządziła kolejne szkody, w tym m.in. lokalne podtopienia, powalone drzewa czy uszkodzone linie energetyczne. W gminie Goleszów jednostki OSP i PSP interweniowały wczorajszej nocy ponad 20 razy. Z powodu ulewnego deszczu i silnego wiatru do tej pory strażacy mają pełne ręce roboty. Skutki żywiołu widoczne są w wielu miejscowościach, jednak szczególnie boleśnie dały się we znaki m.in. w Lesznej Górnej, gdzie powalone drzewa pozrywały kable elektryczne, uszkodziły domostwa i zablokowały drogi. Już teraz dziękuję wszystkim strażakom i innym jednostkom oraz osobom zaangażowanym w usuwanie skutków wczorajszej nawałnicy – mówi Sylwia Cieślar.

Fot. Sylwia Cieślar – wójt gminy Goleszów / Facebook

 

 

google_news