Wydarzenia Cieszyn

Powiat cieszyński: Nie ma osób poszkodowanych, są zamknięte drogi i szkoła

Fot. Michał Cichy

To sytuacja na godzinę 9 rano, we wtorek 4 czerwca.

Jak informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie Sylwia Pieczonka, co najważniejsze, nie ma osób poszkodowanych zdrowotnie w związku z intensywnymi opadami deszczu. Główne działania były i są prowadzone na terenie gmin: Skoczów, Ustroń i Goleszów. Najgorsza sytuacja – Pogórze, ul. Bielska. W Szkole Podstawowej w Pogórzu odwołano zajęcia. Zamknięto drogi: Ustroń, ul. Tartaczna, ul. Zachodnia w Harbutowicach, ul. Skowronków w Puńcowie oraz jest nieprzejezdny mostek:) ul. Cieszyńska, Puńców (droga na Cieszyn). Łącznie odnotowano 190 zdarzeń, 130 zalanych budynków, 16 zalanych dróg.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informuje, że do godz. 8.00, w związku z ulewami, strażacy interweniowali 170 razy. O ile na początku źle było tylko w Skoczowie, potem dołączyły Ustroń i Goleszów. Zamknięto szkołę w Gorkach Wielkich, zalany został sklep wielkopowierzchniowy w Skoczowie na Dolnym Borze.

Na ten moment sytuacja powodziowa w gminie Skoczów najgorzej wygląda w rejonie ulicy Bielskiej (od siedziby firmy Gomola po ul. Skrajną), dlatego wszystkie siły ratownicze zostały skierowane do obniżenia poziomu wody w tym rejonie.

Fot. Michał Cichy

Cieszyn – wyjazd w kier. Puńcowa

Bładnica w Skoczowie

google_news