Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Powiat poznański pierwszym polskim partnerem powiatu bielskiego

Starosta bielski Andrzej Płonka (z lewej) i starosta poznański Jan Grabkowski. Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

– Szukamy wzorców za granicą, a przecież wiele możemy nauczyć się od siebie nawzajem w kraju. Tym bardziej, że łączą nas te same zadania i – co za tym idzie – wspólne problemy – mówi starosta bielski Andrzej Płonka o planach współpracy z powiatem poznańskim.

– W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej podpisano list intencyjny w tej sprawie. Kolejnym krokiem ma być umowa o współpracy. Byłby to pierwszy krajowy partner powiatu bielskiego – informuje Magdalena Fritz, rzecznik starostwa.

W powiecie bielskim gościły delegacje z powiatów poznańskiego i strzeleckiego. Goście zwiedzili Szczyrk, poznając historię skoków narciarskich w niedawno otwartym Muzeum Górskim i wyjeżdżając na kompleks skoczni narciarskich Skalite. Zimową stolicę Polski oglądali także ze szczytu Skrzycznego. Samorządowcy usłyszeli, jak funkcjonuje Komunikacja Beskidzka, czyli dawny bielski PKS, gościli także w Bielskim Parku Technologicznym Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. Goście z Wielkopolski i Opolszczyzny poznali uroki okolicy, biorąc udział w rejsie stateczkiem po Jeziorze Żywieckim.

– W podpisanym „Liście intencyjnym o woli nawiązania współpracy partnerskiej między powiatem poznańskim a powiatem bielskim” są zapisy m.in. o dzieleniu się doświadczeniami w dziedzinie edukacji, służby zdrowia, pomocy społecznej, geodezji i kartografii, a także współpracy między placówkami oświatowymi oraz tworzeniu warunków do kooperacji podmiotów gospodarczych – wylicza Magdalena Fritz. – To usankcjonowanie tego, co robimy od dawna. Starosta bielski jest prezesem Związku Powiatów Polskich, ja także – będąc wiceprezesem – mocno angażuję się w sprawy związku. Wspólnie działamy na rzecz wszystkich powiatów w Polsce. Chcemy, żeby ta dobra współpraca starostów przełożyła się także na działania między naszymi powiatami – uzupełnia Jan Grabkowski, starosta poznański.

Szczegóły współpracy ma doprecyzować umowa, która zostanie podpisana już niebawem.

Powiat bielski ma obecnie pięciu partnerów samorządowych w Niemczech, Ukrainie, Francji, na Węgrzech i Słowacji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
2 miesięcy temu

pisowski starosta bielski niech już pakuje walizki

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Ale bredzisz idiota znam Płonkę kupę lat nigdy nie kochał pisu jak by był z pisu na pewno by nie miał taki poziom myślenia i tyle lat prowadził super powiat ,widać po ludziach pis jak zniszczyli Polskę i upodlili Polaków przy pomocy Szatana rydzola i niektórych czarnych pedofilii.

nic nie wiem
nic nie wiem
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

Jaki jest potrzebny poziom myślenia? – pogubiłem się.

Zbyszek
Zbyszek
2 miesięcy temu

Od Jaśkowiaka to wy się wiele nauczycie.Np.jak promować lewackie bydło w komunikacji publicznej

Ula z pow.
Ula z pow.
2 miesięcy temu

Jestem dumny że mieszkam w takim powiecie gratulacje Panie Starosto jest pan WIELKI zarazem skromny z dużym doświadczeniem niech się uczą wójtowie od Pana a nie tylko jajaja i moja skromna głupota ale pycha idzie przed upadkiem

To jo
To jo
2 miesięcy temu

Zimowa stolica Polski !!!?
😂😂😂😋😋

skąd brać wzorce
skąd brać wzorce
2 miesięcy temu

A powiat strzelecki zastanawia się?, chce brać wzorce z zagranicy?

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu

a co to będzie za przyjemność – wyjazdy służbowe do Poznania, nie lepiej byłoby znalezć partnera gdzież nad Morzem Sródziemnym lub w Alpach

H.
H.
2 miesięcy temu
Reply to  Kuba

z tymi Alpami dobrze trafiłeś 😃
Bez świadomego udziału naszych samorządowców światowa rewolucja KlausaSzwaba z Dawos się nie powiedzie.
Sprawdźmy czy to aby nie pewna rodzinna fundacja wzięła na swoje barki trud intensywnego oświecania polskich samorządòw w kwestii wdrażania ‘w terenie’ właściwych trendów by się z “roszczeniowym” i krnąbrnym autochtonem w duchu WEF i WHO jakoś uporać.
To tak, gdybyście się jako mieszkańcy i wyborcy czasem zastanawiali skąd ‘nowatorskie’ pomysły i niebywała zaciekłość w ich wdrażaniu zarządów miast, gmin i powiatów.

może myślę samodzielnie?
może myślę samodzielnie?
2 miesięcy temu
Reply to  H.

Czasem się zastanawiam ale trochę w innym kierunku. Że te zaciekłe samorządy wdrażają czasem inaczej niż chce rząd i czy to dobrze czy źle.

może myślę samodzielnie?
może myślę samodzielnie?
2 miesięcy temu

Oczywiście rząd w Davos ma się rozumieć.

może myślę samodzielnie?
może myślę samodzielnie?
2 miesięcy temu

Czasem myślę jako wierzący – co Bóg na to

Aleksander
Aleksander
2 miesięcy temu

Brawo p.Płonka szukajmy dobrych przyjaciół w Polsce i prowadźmy wymiany do poznawania swoich okolic jest pan naprawdę dobrym samorządowcem znanym szeroko i szanowany w Polsce słyszałem już to w niejednym powiecie jeszcze raz gratulacje jestem dumny że mieszkam w takim powiecie.