Na sygnale Sucha Beskidzka

Pościg za kierowcą BMW. Miał ponad dwa promile

Foto Policja Sucha Beskidzka

Bardzo surowe konsekwencje czekają mieszkańca powiatu suskiego, który w poniedziałek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Wcześniej mężczyzna przekroczył prędkość. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

30 stycznia po godzinie godz. 16 policjanci z suskiego wydziału ruchu drogowego, zauważyli w Toporzysku kierującego samochodem marki BMW, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 27 km/h. Mundurowi wydali kierującemu sygnały nakazujące zatrzymanie, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Kierujący BMW uciekając, nie zważał na warunki panujące na drodze i innych uczestników ruchu, zjechał na drogę osiedlową, a na koniec na drogę polną prowadzącą w kierunku lasu. Uciekinier był przekonany, że trudny teren zniechęci policjantów do pościgu. Tak się jednak nie stało. W BMW policjanci zastali siedzącego za kierownicą 41-latka, a na miejscu pasażera jego 28-letniego kolegę. Obaj okazali się mieszkańcami powiatu suskiego.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i jak się okazało, miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionymi przestępstwami 41-latek w najbliższym czasie będzie odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem.
Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments