Wydarzenia Wadowice

Powiat wadowicki: Rada zaakceptowała CKZiU

Samorządowcy powiatowi przyjęli propozycję Rady Powiatu o utworzeniu w powiecie wadowickim trzech Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dwa ośrodki powstaną  Wadowicach, a jeden w Andrychowie. Poza Centrami znajdą się trzy szkoły – Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy (zbieżna nazwa placówki nie ma nic wspólnego z CKZiU).  

Samorządowcy zadecydowali o rozwiązaniu Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach i powołaniu w to miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1. W Wadowicach rozwiązano także Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 2 tworząc Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2.

Natomiast w Andrychowie w miejsce Zespołu Szkół nr 1 utworzono CKZIU w Andrychowie wraz z CKP w branży administracyjno-usługowej.

Na powołanie trzech Centrów powiat wadowicki otrzymał 15 mln zł dotacji unijnej, a fundusze zostaną między innymi przeznaczone na staże dla uczniów, kursy zawodowe, kursy doszkalające dla nauczycieli oraz wyposażenie szkolnych pracowni.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments