Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Powiaty bielski: Nowy przypadek zakażenia wirusem

Fot. Materiał prasowy

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował przed chwilą o nowym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie bielskim.

W izolacji w swoim domu przebywa młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z chorą osobą.

Pozostałe przypadki zarejestrowane w województwie śląskim to kobieta w sile wieku z powiatu częstochowskiego, kobieta w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, kobieta w średnim wieku podlegająca służbom sanitarnym w Bytomiu oraz mężczyzna pozostający pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu.

– Z przykrością informujemy o śmierci 73-letniej mieszkanki Mysłowic. Kobieta zmarła wczoraj w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do tyskiej placówki została przetransportowana ze szpitala w Mysłowicach. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem kobieta, mimo wysiłków tyskich specjalistów, zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki, która mieszkała sama. Osoby z najbliższego otoczenia kobiety zostały poddane kwarantannie – mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa ŚUW.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wędkarz
wędkarz
1 miesiąc temu

jaki rejon Żywca był narażony na kontakt ? pomocna informacja bo mogą być osoby z bliskiego otoczenia !!!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  wędkarz

Nie podadzą osób z bliskiego otoczenia i bardzo dobrze, że tak robią

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Ile zostało przeprowadzonych TESTÓW na obecność koronawirusa wśród mieszkańców powiatu BIelskiego?!? Proszę o podawanie rzetelnych informacji