Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Powiaty suski, wadowicki, oświęcimski: Święto demokracji

Fot. Materiał prasowy

Przez lata frekwencja w trakcie wyborów pozostawiła w naszym kraju wiele do życzenia. Wybory prezydenckie okazały się świętem demokracji, a w szczególności ich druga tura. W naszym regionie także poszło do urn dużo więcej mieszkańców niż dwa tygodnie temu.

Opracował: Wojciech Ciomborowski

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
3 lat temu

Pani Hermenegildo???. 1.Polska różnorodna w myśleniu ,ale w ramach dążenia do dobrobytu i bezpieczeństwa państwa. 2.Wymienieni nie są bezpośrednio u władzy wykonawczej, ale działając w Brukseli ,będąc właścicielami mediów komercyjnych,organizacjach pozarządowych wspieranych przez kapitał zagraniczny w establishmencie mają niezdrowy wpływ na rozwój państwa. 3.Zgoda polak pracuje dla pieniędzy-logika w myśleniu-,ale gdyby w/w współpracowali na zasadzie konsensusu a nie partykularnie w Polsce PKB wynosiło by 5-6% rocznie stopa bezrobocia nie przekroczyłaby 2%.Emigrańci zarabiali by godne pieniążki u nas w kraju. 4.Tak rozwiniętego i stosowanego pluralizmu jak u nas w kraju to prawie nie ma w Europie. – nie mylić z dewiacjami… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jan z B

Hermenegilda ma swój rozum i pewne doświadczenie życiowe i widzi tak jak widzi. Co to znaczy patrzeć analitycznie? – jeden patrzy tak a drugi inaczej. W tej analityczności patrzenia przez Jana z B. – według Hermenegildy można dostrzec luki. Marzy się o określonym PKB, bezrobociu a te są zależne od dużo ważniejszych czynników niż partykularyzm w dostrzeżonym miejscu a w innym już nie. Prysł-by wskaźnik bezrobocia gdyby wszyscy, którzy wyjechali zarobkowo z Polski zostali w Polsce. Aby emigranci zarabiali w Polsce godnie to kolejne marzenie tak jak w większości nie zarabiają godnie Polacy za granicą na tamte warunki i korzystny… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Rzeczywiście święto demokracji. Obywatele nie tylko wymienionych powiatów mogą sobie wzajemnie pogratulować i być dumni z mobilizacji, frekwencji.

Jan z B
Jan z B
3 lat temu

Serdeczne gratulacje dla Prezydenta Andrzeja Dudy ponownego wyboru na urząd Prezydenta RP.Mam nadzieję , że teraz czas załatwić sprawę GW,TVN, Faktu działających na pierwszej linii frontu osłabiania Polski.Powodzenia i dużo sił w dalszej służbie Polsce .Niech Bóg ma Cię w opiece.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jan z B

Brakuje “z poważaniem” na koniec komentarza Jana z B. Co to znaczy, że czas załatwić sprawę GW, TVN, Faktu? Jaka to jest sprawa według Jana z B? Nie pominął Jan z B jeszcze parę innych spraw, że czas je załatwić? Np. najważniejsza to uporanie się z pandemią, stan budżetu państwa po ogromnych wydatkach w pandemii, rosnąca drożyzna i nie koniec jej itp. Ale tutaj to już nie rola prezydenta, znacznie większa jest w miejscu rządu pod przewodnictwem premiera.

Jan z B
Jan z B
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Z poważaniem

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jan z B

Zrozumiałam, cenzury chce Jan z B dla prasy. To już było Janie z B. ale w innym ustroju, niektórzy doświadczyli, popytaj jak było fajnie w “jednomyślności”.

Jan z B
Jan z B
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Jako młodzian byłem uczestnikiem walki i przemian pierwszej Solidarności.Proszę zatem pani Hermenegildo nie pouczać mnie co mam zrobić aby zrozumieć dawną cenzurę, ale szlak mnie trafia jak teraz Schetyna,Nejman,Zandberg,Thun,Nitras,Ajcher,Giertych,Miller,Stuhr,Blumsztajn,Stolzman,Goldstejn uczą mnie jak ma wyglądać Polska w/g ich partykularnych interesów i co dla mnie jest dobre.Media zagraniczne z udziałem tych(*******) z udziałem kapitału zagranicznego chcą by Polak zbierał szparagi,ogórki,kwiaty,był na zmywaku,i wytwarzał palety na ich produkty.Podział między Polakami powstał li tylko dzięki tej nowej targowicy,która w dupie ma interes zwykłych pracowitych i troskliwych o losy Ojczyzny Polaków. Z poważaniem.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jan z B

Może Cię Janie z B. trafiać co najwyżej szlag. Ale nie z powodu, że Polska jest różnorodna w myśleniu a nie jednolita. Wymienieni nie są przecież u władzy. Polak zbiera szparagi, pracuje na zmywaku nie dlatego, że są media zagraniczne, z udziałem kapitału zagranicznego. Pomyśl Janie z B. dlaczego np. i przed II wojną światową Polacy wyjeżdżali za chlebem. Później była “równość” socjalistyczna i też wyjeżdżali do Bułgarii, ZSRR aby zarobić przynajmniej na wymianie artykułów. Dziś mamy kapitalizm i muszą być bogaci i biedni. Biedni pracują u Niemca, Anglika, Hiszpana, w USA i w innych miejscach. Bo i dlatego, że… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Jan z B

Może sobie Jan z B. przypomni z lat walki pierwszej Solidarności, że celem było aby w Polsce była opozycja. Ważni z demokratycznych krajów (gł. USA) stawiali warunek, że przy wizytach chcą rozmawiać z opozycją. Może mamy teraz opozycję a nie targowicę?