Wydarzenia Bielsko-Biała

Powrót planowych zabiegów i coraz mniej łóżek covidowych w „Wojewódzkim”

Fot. Kuba Jarosz

Dzisiaj w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej po raz kolejny zmniejszono liczbę tzw. łóżek covidowych. Tym razem 17 łóżek zarezerwowanych dla chorych na Covid-19 „uwolniono” w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Obecnie Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej dysponuje już tylko 37 miejscami dla osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. W tym jest 10 miejsc dla pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii. 4 łóżka dla pacjentek chorych na Covid-19 znajdują się w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

– W związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem, Szpital Wojewódzki wrócił do realizacji zabiegów planowych, m.in. ablacji, polegających na zniszczeniu lub odizolowaniu za pomocą elektrod niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstawanie arytmii. Wznowione zostały także zabiegi wszczepiania stymulatorów i defibrylatorów serca – informuje Anna Szafrańska, rzecznik szpitala.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

W przychodniach też niektórzy lekarze odmrażają wizyty kontrolne. Według jakiego planu? – nikt nie wie. W tej samej przychodni kardiolog odmroził przyjęcia ale urolog już nie.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Czyli odmrożono łóżka i odmrożono zabiegi planowe, powrót brzmi bardziej jednoznacznie a tutaj nie wiadomo czy nie będzie z powrotem (nomen omen) zamrażane. Po coś wreszcie w ministerstwie zapoczątkowano termin zamrażanie, odmrażanie.