Wydarzenia Bielsko-Biała

Powstanie centrum zdrowia psychicznego. Remont będzie kosztować 2 miliony złotych

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Centrum zdrowia psychicznego powstanie przy ul. Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej. Bielska gmina użyczyła budynek po byłej siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej powiatowi bielskiemu. – Przed nami remont i adaptacja obiektu pod nową działalność. Szacujemy te prace na ponad 2 mln zł. Docelowo myślimy o trzecim takim centrum, które chcemy zlokalizować w Czechowicach-Dziedzicach- mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Beskidzkie Centrum Psychiatrii- Olszówka, której organem prowadzącym jest Powiat Bielski realizuje program pilotażowy od 1 września 2018 r. w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, który polega na tworzeniu centrów zdrowia psychicznego. Przy ul. Krasińskiego będą mieściły się: poradnia zdrowia psychicznego, oddział dzienny, punkt konsultacyjny działający 24 h/dobę oraz tzw. zespół środowiskowy. Ten ostatni składa się z lekarza i pielęgniarki i jest zespołem wyjazdowym, który konsultuje pacjenta w jego domu.

Będzie to już drugie takie centrum, pierwsze działa w siedzibie szpitala – przy ul. Olszówka. – Nasz szpital obsługuje mieszkańców powiatu i miasta, to ok. 260 tysięcy dorosłych. Minister zdrowia od dawna sugerował utworzenie drugiego centrum, ale wcale nie było łatwo znaleźć odpowiedniego budynku- mówi starosta.

Według plany centrum zdrowia psychicznego przy ul. Krasińskiego ma zacząć przyjmować pacjentów już w przyszłym roku.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Super, cieszymy się, w końcu coś dla mnie.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Ja się nie mam z czego cieszyć, podszywacz, ciesz się sam jak dla Ciebie. Ja tam korzystam z zespołu środowiskowego. Jeśli nowe centrum ma przyjmować już w przyszłym roku, stań w kolejkę bo to raptem za niecałe 3 tygodnie.