Wydarzenia Cieszyn

Powstanie chodnik na Jastrzębskiej w Hażlachu

Fot. UG Hażlach

Od kilku lat hażlaski samorząd zabiega o dokończenie budowy chodnika przy ulicy Jastrzębskiej w Hażlachu. W końcu się udało. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na powstanie traktu dla pieszych.

Na drodze wojewódzkiej nr 937, bo o niej mowa, obserwuje się znaczny ruch aut, zarówno tych osobowych jak i ciężarowych. Nie brakuje także pieszych. Mieszkańcy podczas zebrań wiejskich podkreślali, że brak chodnika powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji. – Zarząd Województwa z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele dostrzega problemy zgłaszane przez naszych mieszkańców. Jest to bardzo cenne, ponieważ pokazuje bliskość władzy w stosunku do mieszkańców i ich potrzeb. W tym miejscu bardzo dziękuję przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego Janowi Kawulokowi za wsparcie i lobbowanie za naszym regionem. Bez takiego wsparcia potrzeby naszych mieszkańców ginęłyby w gąszczu wniosków dużych miast, takich jak Katowice, Częstochowa, Tychy czy Jastrzębie-Zdrój – podkreśla Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.

Przetarg na budowę chodnika ma zostać ogłoszony w tym roku. Inwestycja będzie obejmować wykonanie około 830 metrów chodnika: od ronda przy Fukale w kierunku już istniejącego chodnika. Szacowany koszt inwestycji to 3 mln zł.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ogólnie
ogólnie
1 rok temu

A i bez przemówienia załatwianie nie może się obyć – kto jest na zdjęciu? Czyli budowa chodnika w przyszłym roku?