Na sygnale Sucha Beskidzka

Pożar budynku gospodarczego w Bieńkówce – ZDJĘCIA

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

Strażacy w Bieńkówce nie tylko gasili pożar budynku gospodarczego, ale walczyli z żywiołem, by ogień nie przedostał się na budynek mieszkalny.

Jak informuje młodszy brygadier Łukasz Białończyk, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, do zdarzenia doszło w środę (3 lipca) o 14.17.

– Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozwijający się pożar budynku gospodarczego. Budynek gospodarczy był całkowicie objęty ogniem, z widocznymi płomieniami wydobywającymi się na zewnątrz. Bezpośrednio zagrożony był również dom. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków natychmiast skupiły się na opanowaniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zapobieżeniu dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Akcję utrudniała ilość materiału zgromadzonego w budynku gospodarczym – podkreśla Łukasz Białończyk.

Działania trwały ponad 5 godzin, brało w nich udział 15 zastępów i 72 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz z jednostki OSP z Bieńkówki, Jachówki, Budzowa, Zachełmnej, Baczyna, Palczy, Zembrzyc, Suchej Beskidzkiej Miasto i Krzeszowa.

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

google_news