Wydarzenia Sucha Beskidzka

Po pożarze potrzebna pomoc dla rodziny. Spaliło się poddasze | ZDJĘCIA

Fot. OSP Palcza

Spore straty poczynił wczoraj (12 lipca) pożar budynku mieszkalnego w Zachełmnej. W trudnej sytuacji znalazła się czteroosobowa rodzina, w której matka samotnie wychowuje troje dzieci.

Do pożaru doszło około 18.05. Strażacy otrzymali wezwanie, że pali się poddasze w budynku mieszkalnym.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jedna rota strażaków w aparatach tlenowych udała się na poddasze w celu gaszenia palącego się dachu, jak również do rozbiórki i wynoszenia palących się elementów. Druga rota, wraz z innymi jednostkami, na miejscu pomagała w budowaniu kolejnych odcinków gaśniczych i zasilania wodnego – relacjonują strażacy z OSP Palcza.

Niestety straty są bardzo duże.

Rodzina ucierpiała w wyniku pożaru poddasza. Wiąże się to ze znacznymi kosztami odbudowy dachu, na co rodzina będzie potrzebować dużej ilości materiałów lub wsparcia finansowego na ich zakup. To czteroosobowa rodzina, gdzie matka samotnie wychowuje troje dzieci, w tym dwójkę małoletnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla rodziny z Zachełmnej. W szczególności potrzebne jest drzewo na więźbę dachową oraz finanse umożliwiające jak najszybszą naprawę powstałych zniszczeń. W przypadku chęci udzielenia pomocy rzeczowej, czyli materiałów budowlanych, jak i pomocy finansowej, można skontaktować się z poszkodowaną rodziną pod numerem tel. 533 143 323 lub z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Budzowie pod nr tel. 33 876 77 80 lub 33 876 77 54 – podkreśla wójt gminy Budzów Jan Najdek.

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. UG Budzów

Fot. OSP Palcza

Fot. OSP Palcza

Fot. OSP Palcza

google_news