Wydarzenia Bielsko-Biała

Pożar na poddaszu budynku. Spłonęło mieszkanie z wyposażeniem | ZDJĘCIA i WIDEO

Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru w budynku przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. W mieszkaniu były trzy nietrzeźwe osoby, po przebadaniu przez ZRM, zostały zatrzymane przez policję i przewiezione do OPPA.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 11.31. Ze zgłoszeń wynikało, że pali się w mieszkaniu na czwartym, piątym piętrze budynku. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest mieszkanie na ostatniej kondygnacji budynku. W oknie byli ludzie, natomiast inni lokatorzy budynku już byli na klatce schodowej, łącznie dziewięć osób (oraz dwa koty i dwie kotki – przyp. red.) Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody i ugaszeniu pożaru. Z mieszkania ratownik wyniósł butlę z gazem. Jednocześnie mieszkanie zostało sprawdzone pod kątem osób poszkodowanych, nikogo nie znaleziono. Na szczęście ogień nie przedostał się na dach budynku – powiedział nam mł. Bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną oraz pod kątem stężenia tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. Wskutek pożaru spłonęło mieszkanie z wyposażeniem oraz ordeką. W akcji uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej z JRG1, Wojskowa Straż Pożarna, jeden zastęp z OSP Stare Bielsko, zespół ratownictwa medycznego oraz kilka patroli policji. Przyczynę pożaru ustala policja.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szczęście w nieszczęściu
szczęście w nieszczęściu
1 rok temu

Z tego co na razie wiemy, alkohol chroni organizmy 3 panów przed poparzeniami, zaczadzeniem skoro zostali odwiezieni z mieszkań radiowozami a nie karetkam.