Wydarzenia Bielsko-Biała

Pożar samochodu w Starym Bielsku. Ogień próbował ugasić mężczyzna – foto

Kilkanaście minut po południu z WCPR wpłynęło zgłoszenie pożaru samochodu zaparkowanego przy ul. Zapłocie Duże w Bielsku-Białej. Wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar próbował ugasić mężczyzna oraz pracownicy firmy budowlanej, która w pobliżu buduje dom. Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na kabinę pojazdu. Działania strażaków polegały na dogaszeniu pożaru, a następnie dokładnym przelaniu auta. W dalszej kolejności miejsca objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną. Przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

– Wracaliśmy z ćwiczeń ratownictwa wodnego w Kaniowie, byliśmy w Czechowicach-Dziedzicach, gdy wpłynęło zgłoszenie pożaru samochodu przy ul. Zapłocie Duże w Bielsku-Białej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że na miejscu jest zastęp OSP Stare Bielsko i pożar jest już ugaszony. Taka sytuacja doskonale ukazuje to, jak bardzo są potrzebne lokalne jednostki OSP – powiedział nam kpt. Tomasz Kokoszyński z JRG2 w Bielsku-Białej.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments