Cieszyn Na sygnale

Pożar w domu pomocy w Cieszynie. Nie żyje 47-letni mężczyzna | ZDJĘCIA

Dziś po godz. 5.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze przy ulicy Londzina w Cieszynie. Okazało się, że ogień pojawił się w Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów.

Jak informuje Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, paliło się w jednym z pomieszczeń na parterze.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

– Pierwszym działaniem, jakie podjęli strażacy, było podanie jednego prądu wody od wewnątrz do pomieszczenia, które było w całości objęte ogniem. Następnie, po dojeździe kolejnych zastępów, podano kolejny prąd wody z zewnątrz, od strony placu wewnętrznego ośrodka – mówi Michał Pokrzywa.

W wyniku pożaru śmierć na miejscu poniósł 47-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów. Po ugaszeniu ognia, strażacy znaleźli jego ciało wewnątrz objętego pożarem pomieszczenia, tuż przy drzwiach.

– Kompleks domu pomocy społecznej składa się z trzech oddziałów. Jeden, zlokalizowany w bezpiecznym miejscu, nie wymagał ewakuacji, natomiast z dwóch pozostałych ewakuowano ponad 70 osób. Cztery z nich, z objawami zaczadzenia i poparzeniami, zabrane zostały do szpitala – dwóch pensjonariuszy, a ponadto jeden ksiądz i jedna z osób pracujących w ośrodku, która początkowo próbowała udzielić pomocy 47-latkowi – wyjaśnia Michał Pokrzywa.

W kluczowej fazie akcji ratowniczej w Cieszynie na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Kilka z nich zostało do końca, by przewietrzyć wszystkie pomieszczenia. Potem działania przejęła policja wraz z prokuratorem, którzy będą badać szczegóły tragicznego w skutkach pożaru.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuza
Zuza
2 miesięcy temu

Najlepsze zabezpieczenia nie pomogą gdy papieros ważniejszy u chorego człowieka

Ireneusz
Ireneusz
3 miesięcy temu

Wszystko przez te cholerne papierochy całkowicie zakazać ich sprzedaży i po problemie przecież to pali się słoma w papierze ja nigdy nie chcę od takiego krwi sama smoła i do tego śmierdzi przeokropnie niech taki jeden z drugim zamknie się w komorze gazowej i tam niech siebie truje z ogniska. Niestety

Cieszynianin
Cieszynianin
3 miesięcy temu

Asiu, myślę że bardziej instalacja elektryczna. Zresztą poczekajmy, co powiedzą biegli. Żal tylko człowieka. Pa

Asia
Asia
3 miesięcy temu

Asia
Były ostatnio przypadki zaprószenia ognia przez pensjonariuszy palących papierosy w łóżku. Czy to przypadkiem nie tego rodzaju powód?

Tomasz
Tomasz
3 miesięcy temu

Najwyższy czas zmienić dyrekcję, żeby do takich zaniedbań więcej nie doszło. Nieodpowiedni człowiek na stanowisku dyrektora. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego NN. i Ojców Bonifratrów.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
3 miesięcy temu

To smutna wiadomość.

Katarzyna
Katarzyna
3 miesięcy temu

Najwyższy czas zmienić dyrekcję, żeby do takich zaniedbań więcej nie doszło. Współczuję rodzinie zmarłego NN. i ojcom bonifratrom.

Marek
Marek
3 miesięcy temu

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.