Bielsko-Biała Na sygnale

Pożar w Szczyrku. Z poddasza wydobywał się gęsty dym – ZDJĘCIA

Fot. PSP B-B

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj pożar budynku jednorodzinnego mieszczącego się w Szczyrku przy ulicy Turystycznej. Nikt nie ucierpiał. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi policja.

Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o 7:40. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, z poddasza wydobywał się gęsty dym.

Fot. PSP B-B

Lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej i nie potrzebowali pomocy przedmedycznej.  – Działania zastępów polegały na wprowadzeniu ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych i dwie linie gaśnicze do budynku, w celu znalezienia zarzewi ognia. Równocześnie dokonano przeszukania budynku – brak potencjalnych poszkodowanych. Strażacy ugasili źródła ognia, które znajdowały się w stropie w kilku pomieszczeniach, następnie dokonano prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji. Miejsca objęte pożarem zostały przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną – informuje Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy bielskiej PSP.

Fot. PSP B-B

W działaniach brały udział 2 zastępy z PSP oraz 3 zastępy z OSP Szczyrk. Działania zakończono o 12.30.

 

Fot. PSP B-B

Fot. PSP B-B

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janina Kozdon
Janina Kozdon
3 miesięcy temu

Cołe szyscie byde modlic sie za nich jakem Janina Kozdon z Kamesznicy