Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Pozbądź się (legalnie) choinki

Fot. Ilustracyjne

Jak pozbyć się świątecznej choinki? W Czechowicach-Dziedzicach tamtejsze Biuro ds. Gospodarki Odpadami wyszło naprzeciw mieszkańcom borykających się z takim dylematem. W najbliższy piątek (2 lutego) przeprowadzona zostanie w tym mieście akcja zbierania poświątecznych choinek.

Są jednak pewne warunki. Udział w akcji będzie wymagał telefonicznego zgłoszenia – informują urzędnicy tłumacząc, że drzewka z nieruchomości, których właściciele nie zgłosili chęci udziału w akcji, nie będą odbierane. Poza tym odbierane będą w ten sposób wyłącznie naturalne choinki (nie sztuczne) pozbawione ozdób, bez doniczek i ziemi. Reszta jest banalnie prosta. Wystarczy tego dnia o 6.00 wystawić choinkę przed posesję. Pracownicy BGO podkreślają jednocześnie, iż w ramach akcji nie będą odbierane inne odpady zielone powstałe na przykład podczas pielęgnacji ogrodów jak trawa, liście, gałęzie, wycięte drzewa w tym także „iglaki”. Podobnie jak choinki z budynków nie zgłoszonych. Dlatego warto jak najszybciej zatelefonować pod jeden z numerów BGO (32 214 53 25 i 604 961 034) aby zgłosić swoje zainteresowanie odbiorem z terenu nieruchomości świątecznego drzewka.
Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku (1 lutego) do 14.00.
Oczywiście w każdej chwili (i dotyczy to nie tylko Czechowic-Dziedzic) niepotrzebną już choinkę można odwieść samemu do punktu Selektywnej zbiórki odpadów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
i wianuszek warunków
i wianuszek warunków
1 miesiąc temu

Należy jeszcze jeden warunek sporządzić, że aby nastąpiło legalne pozbycie się choinki trzeba przedstawić paragon zakupu na terenie Czechowic , bo nie powinny być odbierane choinki nielegalne.