Kultura i rozrywka Wadowice

Pożegnanie lata w Wadowicach z koncertem charytatywnym. ABBA i filmowe hity

Fot. Stowarzyszenie Meloarte

W sobotę (24 września) w parku miejskim w Wadowicach Kameralna Orkiestra Smyczkowa Stowarzyszenia Meloarte zagra muzyczne hity filmowe i przeboje zespołu ABBA. Wszystko to podczas koncertu muzycznego „Mamma Mia! Koniec lata!”, który połączony będzie ze zbiórką charytatywną dla chorego Oliwierka Komana z Wadowic.

Koncert rozpocznie się o 16.00, a w nim Kameralna Orkiestra Smyczkowa Stowarzyszenia Meloarte, pod batutą Dagmary Książek-Lisickiej, zagra hity muzyczne z filmów: „Piraci z Karaibów”, „Lista Schindlera”, „Aladyn”, „Ratatuj”, „Dirty dancing” czy „Zmierzch”.

Koncert zostanie zwieńczony legendarną muzyką disco i pop zespołu ABBA z takimi przebojami jak „Mamma Mia”, „Dancing Queen” czy „Waterloo” – zachęca Dagmara Książek-Lisicka.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo na scenie zaprezentują się: Natalia Kruźlak, Zuzanna Ocieczek, Aleksandra Tondyra i Hubert Targosz, a zagrają im Konrad Studnicki (gitara basowa), Damian Mirocha (gitara elektryczna), Ivo Szostak i Michał Dziewiński (perkusja), Joanna Koczot, Dymitr Szostak i Jakub Pawlikowski (piano). Całe show dopełni występ Grupy Tanecznej Studia Tańca Finezz. Wstęp na koncert będzie bezpłatny. W jego trakcie zbierane będą datki na rzecz Oliwierka Komana z Wadowic, który choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na jego skuteczne leczenie jest terapia genowa, która kosztuje aż 10 milionów złotych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego i burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

الفاعلية التعليمية

[…]although web sites we backlink to below are considerably not connected to ours, we really feel they’re essentially worth a go via, so possess a look[…]

trackback
2 miesięcy temu

Marketing research

[…]Here is a good Blog You might Come across Interesting that we Encourage You[…]