Cieszyn Kultura i rozrywka

Pożegnanie z “Prażakówką”. Były to dobre lata

Barbara Nawrotek-Żmijewska przez 20 lata szefowała “Prażakówce” * Fot. Krzysztof Marciniuk

Od połowy wakacji Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu pracuje pod nowym kierownictwem. Stery przejęła nowa dyrektorka. To skutek przejścia na emeryturę dotychczasowej szefowej.

Minione dwie dekady, począwszy od wiosny 2020 roku ustrońska placówka funkcjonowała pod kierownictwem Barbary Nawrotek-Żmijewskiej. Przypomnijmy, iż w 1997 roku miasto kupiło ówczesny obiekt, w którym od 30 lata mieścił się Zakładowy Dom Kultury „Kuźnik”. Placówka przyjęła nazwę Miejski Dom Kultury „Prażakówka” i stała się centrum życia kulturalnego z prawdziwego zdarzenia.

To było dobrych dwadzieścia lat. Dużo się nauczyłam, dużo zrozumiałam i doświadczyłam, poznałam ciekawych ludzi. Lubiłam swoją pracę, lubiłam i nadal lubię moich byłych już współpracowników, zaprzyjaźniłam się z widzami – mówi Barbara Nawrotek-Żmijewska. Ma ciekawe pomysły na aktywne emerytalne lata, bo nie nie znosi nudy. – Swego czasu poświęcałam się pleceniu koszyków z wikliny i mam nadzieję reaktywować tę działalność. Moją pasją jest też ogród, uprawa roślin.

Stanowisko dyrektorki MDK „Prażakówka” objęła Urszula Broda-Gawełek, zatrudniona od ubiegłego roku w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ustroń, zajmująca się organizacją imprez kulturalnych i promocją. Jest mieszkanką Ustronia, ma 47 lat. Pracowała jako anglistka w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, była kierownikiem produkcji międzynarodowego festiwalu „Kręgi Sztuki – Wakacyjne Kadry”. Od roku 2006 współorganizowała charytatywne Koncerty Walentynkowe na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. W latach 2018-2019 pełniła funkcję koordynatora regionalnego projektu społecznego „Szlachetna Paczka”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments