Porady i inspiracje

Poznaj nowoczesne rozwiązania dla linii montażowych w Twojej branży i wykorzystaj zalety żurawi warsztatowych ZSM

Masowa produkcja samochodów, sprzętów RTV, artykułów gospodarstwa domowego oraz mnóstwa innych rzeczy nie obejdzie się bez zastosowania nowoczesnych wydajnych maszyn. Automatyzacja montażu oraz wielu innych procesów postępuje coraz szybciej – co jeszcze nie znaczy, że ludzie stają się całkowicie zbędni. Jednak w sektorze specjalistycznych urządzeń transportu bliskiego pojawia się wiele intrygujących rozwiązań, którym warto poświęcić nieco uwagi. Wśród nich z pewnością znajdują się żurawie warsztatowe – manipulatory.

Najważniejszym elementem konstrukcyjnym maszyny jest łamane ramię. Dzięki niemu ładunek dotrze wszędzie

Logistyczna optymalizacja procesów ma za zadanie usprawnić produkcję, uczynić ją jeszcze bardziej opłacalną. Zwiększenie wydajności oraz redukcja kosztów to tylko część wyzwań, jakie stoją przed specjalistami z tej dziedziny. Istotną kwestią, nad którą głowią się najtęższe umysły, z pewnością jest także maksymalne skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie poszczególnych czynności. I właśnie w tej dziedzinie żuraw warsztatowy ZSM oferuje całą masę interesujących, niebywale efektywnych rozwiązań. Według przedstawicieli Przedsiębiorstwa HAK, które zajmuje się projektowaniem, budową i montażem tego rodzaju urządzeń, koronnym atutem jest łamana konstrukcja ramienia. Takie rozwiązanie pozwala na ominięcie ewentualnych przeszkód, a w efekcie bezproblemowe przetransportowanie ładunków do miejsca przeznaczenia. Niektóre modele są w stanie precyzyjnie umieścić przenoszone przedmioty wewnątrz innej maszyny, np. specjalistycznej obrabiarki. Tym samym zwiększa się bezpieczeństwo robotników, których nie naraża się na bliski czy bezpośredni kontakt z pracującym sprzętem.

Żuraw warsztatowy typu manipulator może mieć szczegółowe parametry techniczne wybrane przez Ciebie

Zapewne w tym momencie sporo osób, które widzą już konkretne korzyści z zastosowania opisywanych powyżej urządzeń, zastanawia się nad kwestią dostosowania ich do własnych zakładów. W końcu każda branża ma swoją unikalną specyfikę, a zainstalowanie nowych żurawi warsztatowych ZSM może wymagać gruntownej zmiany koncepcji całej istniejącej linii montażowej. Jako że każdy przypadek należy traktować indywidualnie, najbardziej optymalnym wyjściem wydaje się zamówienie maszyn o parametrach dopasowanych do własnych potrzeb. Specjaliści z firmy HAK twierdzą, że skonstruowanie żurawia o ściśle określonym wysięgu ramienia, kątach jego obrotu oraz maksymalnym udźwigu nie sprawi im poważniejszych trudności. Wiedza i doświadczenie inżynierów, a także dostęp do nowoczesnych technologii, stwarzają wprost fantastyczne możliwości rozwoju. Im wcześniej się po nie sięgnie, tym więcej przyniosą korzyści wszystkim zainteresowanym.

Materiał partnerski.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments