Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Praca w Suchej Beskidzkiej – czy łatwo znaleźć zatrudnienie?

Sucha Beskidzka to niewielkie miasto położone w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. To małe miasteczko jest niezwykle malownicze i klimatyczne.

Niestety, mieszkańcy nie zawsze cieszą się, że to właśnie w tym miejscu przyszło im żyć. Dlaczego? Ponieważ obawiają się, czy uda im się znaleźć satysfakcjonującą pracę na terenie tego miasta. Jak jest w istocie? Jak wygląda rynek pracy w Suchej Beskidzkiej? Przekonajmy się.

Jak wygląda poziom bezrobocia w Suchej Beskidzkiej?

Poziom bezrobocia w ciągu ostatnich kilku lat obniżył się znacząco praktycznie we wszystkich regionach naszego kraju. Nie inaczej jest w Suchej Beskidzkiej. Obecnie bezrobocie utrzymuje się tu na poziomie 8 procent. Jest to więc bardzo dobry wynik, który pozwala przy odrobinie wysiłku znaleźć pracę dopasowaną do naszych potrzeb i kwalifikacji.

Kto ma największe szanse na zatrudnienie?

Nie da się ukryć, że podobnie jak w innych miastach naszego kraju, również w Suchej Beskidzkiej są zawody, które gwarantują łatwiejsze znalezienie pracy. Bardzo duże zapotrzebowanie odnotowują sklepy, które poszukują zarówno kasjerów i sprzedawców, jak i magazynierów. O zatrudnienie nie muszą obawiać się również osoby zajmujące się budowlanką oraz operatorzy maszyn.

W jaki sposób skutecznie szukać tu pracy?

Wiele osób, które szukają pracy w Suchej Beskidzkiej załamana jest małą liczbą ogłoszeń pojawiających się w lokalnej prasie. Tymczasem wcale nie oznacza to, że pracy nie ma. Po prostu, w dzisiejszych czasach większość pracodawców ogłasza swoje oferty na stronach internetowych z ogłoszeniami. Dlatego też, jeśli zależy nam na tym, by poszukiwać pracy efektywnie koniecznie odwiedź stronę taką jak jobsora.com. Znajdziesz tam wiele atrakcyjnych propozycji.

Podsumowując, Sucha Beskidzka, pomimo tego, że jest stosunkowo niewielkim miastem tak naprawdę daje spore możliwości znalezienia pracy, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Nie należy więc obawiać się problemów związanych z poszukiwaniem etatu.

8
Skomentuj

avatar
6 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
BeataHermenegildaAtworkDariaWyz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Beata
Gość
Beata

Śmieszne w tej sytuacji są nawoływania Morawieckiego i jego wspólników do powrotów z Innych krajów. Mają wracać po jałmużnę?

Atwork
Gość
Atwork

Ciekawe ile zarabia osoba która napiala ten akrtykul. Ile zarabia sie za takie bezuzyteczne teksty? chyba że dofinansowanie było z firmy która zamieszczono jako reklama. Nie ma faktów gdzie ta dobra praca i jakie zarobki.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Wirtualność tekstu i na tym trzeba zakończyć

Wyz
Gość
Wyz

Oczywiście ze są stanowiska w sklepach. Jak ma nie być skoro zarabia się tam marne pieniądze? Jak przetrwać za najnizsza krajowa? Właściciele takich sklepów co wy myślicie że ludzie wam będą za grosze charować? GDYBY PRACODAWCY dali dobra stawkę to by potencjalni pracownicy ustawiali się w kolejce na kazde stanowisko!

Daria
Gość
Daria

Płace w suskich butikach są oczywiście minimalne ,składki do ZUS pracodawcy odprowadzają najniższe z możliwych ,pracownicy często pracują na czarno.
Proszę przejść przez pasaż a od razu widać który właściciel sklepu wykorzystuje pracowników (ciągle wisi ogłoszenie w sprawie zatrudnienia).

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jest to artykuł reklamowy, oderwany od realnej, szerszej problematyki. Kto wierzy w cudowność leków reklamowanych w TV? Szkoda z tezami w artykule dyskutować, redakcja jest tylko przekaźnikiem tego co napisał JOB przez ludzi prawdopodobnie nie mieszkających na codzień w Suchej Beskidzkiej.

salsa
Gość
salsa

Sponsor zapomniał o najważniejszym, mianowicie o płacach na poziomie zasiłków. Nawet Ukraińcy omijają szeroko Podbeskidzie. Proszę redaktora o przytoczenie stawek godzinowych brutto lub miesięcznych płac brutto. Nikt takiego artykułu nie napisze, bo poziom płac to wstydliwe dane.
Kierowca Tira opowiadał mi kiedyś ile oficjalnie zarabia a ile dodatkowo ,,pod stołem”. Nadal jesteśmy krajem trzeciego świata w zakresie płac 500 dolarów netto, 600 dolarów netto dla śmiertelnika, dlatego nasze miasteczka jak Sucha, Maków wyludniają się. Udaje się tylko propaganda. Nawet nauczyciele na śmieciowych płacach.

Dorota
Gość
Dorota

Kto wypisuje te bzdety?! O dobrego pracownika niezwykle trudno i często im się nie opłaca bo państwo przecież rozdaje na lewo i prawo. Gdzieś czytałem, że w Suchej jest 6 tys miejsc pracy, a wszystkich mieszkańców niewiele ponad 9 tys.