Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Praca za granicą – jakie dokumenty są wymagane przez agencję?

Coraz więcej osób wyjeżdża do pracy za granicę, gdyż w Polsce coraz ciężej znaleźć dobrze opłacane stanowiska. Należy zdawać sobie sprawę, że szukanie pracy na własną rękę poza granicami kraju jest czasochłonne i nie zawsze spełnia nasze oczekiwania, dlatego też warto skorzystać z usług agencji pracy. Czas dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać, jakie dokumenty do pracy za granicą są wymagane przez agencję.

Agencja pośrednictwa pracy za granicą – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Warto wiedzieć, że co czwarty Polak wyraża gotowość do wyjazdu z Polski w celach zarobkowych. Biorąc pod uwagę średnią zarobków, należy liczyć się z tym, że Polacy nadal będą wyjeżdżać. Można szukać pracy korzystając z Internetu, ale prawda jest taka, że łatwo można zostać oszukanym. Oczywiście można też szukać pracy z polecenia, ale i to nie gwarantuje sukcesu. Najlepiej więc postawić na profesjonalistów. Agencja pośrednictwa pracy za granicą może być dobrym wyborem. Wyjeżdżając za granicę, trzeba pamiętać jeszcze o tym, by się odpowiednio przygotować. Owszem jest dostępna praca za granicą bez języka, ale nadal większość pracodawców wymaga znajomości języka przynajmniej na poziomie podstawowym. Dlatego przed samym wyjazdem warto wziąć kilka lekcji bądź przypomnieć sobie podstawy. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, by nigdy nie decydować się na pracę, gdy nie otrzymuje się umowy. Legalnie działająca agencja nigdy nie zaproponuje Wam niesprawdzonej oferty.

Jakie dokumenty do pracy za granicą są potrzebne i wymagane przez agencję pracy?

Przygotowań do wyjazdu do pracy nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Warto już wcześniej poczynić starania. Dzięki temu sam proces aklimatyzacji może być łatwiejszy. Musicie przygotować właściwe dokumenty. Przede wszystkim jest to dowód osobisty. Powinniście jednak sprawdzić, czy aby na pewno jest ważny. Czasami na skutek nieuwagi można zapomnieć go wymienić, a to może spowodować, że nie będziecie mogli skorzystać z danej oferty. Oczywiście agencja nie będzie zabierała Waszego dowodu, lecz spisze numer dowodu oraz PESEL. Trzeba też przygotować numer konta bankowego, na które będzie przelewane wynagrodzenie. Ale to nie wszystko. Jeżeli szukacie pracy dla kierowców w Niemczech, to potrzebny będzie skan prawa jazdy oraz dokumenty potwierdzające, że posiadacie odpowiednie uprawnienia. Trzeba też przygotować zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy na danym stanowisku. Konieczne jest przygotowanie dobrego CV i listu motywacyjnego. Jednak warto przygotować je zgodnie z wymaganiami, które obowiązują w danym kraju. To zwiększa Wasze szanse na otrzymanie pracy. Jeżeli stanowisko będzie wymagało określonej wiedzy czy też posiadania certyfikatów, to agencja pracy sprawdzi czy posiadacie odpowiednie uprawnienia. Legalnie działająca agencja posiada certyfikat potwierdzający wpis do Rejestru Agencji Zatrudnienia.

Dlaczego warto współpracować z agencją pracy?

Decydując się na współpracę z agencją pracy, otrzymuje się umowę. Powinna ona być w pełni zrozumiała. Jeżeli nie znacie języka obcego, agencja powinna zapewnić Wam umowę w języku polskim. Każda umowa powinna zawierać prawa i obowiązki pracownika, dane zagranicznego pracodawcy, ale też obowiązki agencji. W umowie muszą się też znaleźć informacje o warunkach zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia oraz o tym, jakie ubezpieczenie będziecie posiadać. Decydując się na współpracę z agencją, możecie liczyć na pomoc tłumacza, nie tylko przy wyborze ofert, ale też przygotowaniu dokumentów do pracy za granicą. Powinniście też otrzymać wsparcie opiekuna już po wyjeździe z kraju. Czas pracy powinien być normowany, zaś okres umowy będzie wliczał się do Waszego stażu pracy. Rzecz jasna trzeba znaleźć pewnego pośrednika. Doskonałym wyborem może być agencja Asmo Solutions.

Kierunki zatrudnienia wybierane przez Polaków

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd poza granice Polski. Najwięcej osób wybiera Niemcy i Holandię. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyła się Wielka Brytania, ale wraz z wyjściem tego kraju z Unii Europejskiej zdecydowanie trudniej jest tam otrzymać zgodę na pracę. W Niemczech Polacy często podejmują pracę na stanowiskach robotniczych branży przemysłowej i budowlanej, a także jako kierowcy. Praca dla kierowców w Niemczech wiąże się z wysoką płacą. W Holandii Polacy podejmują pracę w usługach oraz w rolnictwie. Szukanie pracy na własną rękę niekoniecznie może być dobrym wyborem. Praca Asmo Solutions, czyli zatrudnienie oferowane przez agencję to gwarancja dobrych warunków, legalnego zatrudnienia, ubezpieczenia zdrowotnego, składek emerytalnych, czy nawet Kindergeld.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zigi
zigi
11 miesięcy temu

praca za granicą to spoko opcja. sam tak jeźdżę już któryś rok bo co wrócę do kraju i ma być lepiej to nie jest :/ ale mam sprawdzoną agencję otto, która mi wszystko załatwia, takżę nie muszę się o nic martwić.

alo
alo
11 miesięcy temu
Reply to  zigi

ja jezdzilem na wlasna reke latami ale znajomi namawiaja mnie na agencje wlasnie. to otto polecasz? do jakiego kraju jezdzisz?

zigi
zigi
10 miesięcy temu
Reply to  alo

tak. spoko mi się znimi jeździ. do holandii chyba już 4 raz.

dla agentów
dla agentów
11 miesięcy temu

Ta oferta powinna występować pod markę “Teraz Polska” a i mieć zasługi w statystykach w kierunku niskich punktów bezrobocia.

same pytania
same pytania
11 miesięcy temu

To już szparagi w Niemczech nie?, kierunek wyczerpany?, przeniesiono do Holandii? Nieważne za ile się pracuje?