Wydarzenia Bielsko-Biała

Prace konserwatorskie w kościele w Bestwinie

Fot. M. Dąbrowska

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach poinformował o postępach prac konserwatorskich w kościele Wniebowzięcia NMP w Bestwinie.

Jak podkreślają konserwatorzy z Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytkó w tym roku realizowany jest zakres związany z konserwacją i rekonstrukcją polichromii ściany tęczowej od strony prezbiterium, która przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem wręczającym różańce św. Dominikowi i św. Katarzynie Sieneńskiej. Prowadzone są również prace przy polichromii łuku tęczowego z przedstawieniami Czterech Ewangelistów oraz prawdopodobnie św. Barbary.

Podczas oględzin w piątek, 29 lipca, komisja konserwatorska oceniła zaawansowanie prac. Polichromia w prezbiterium kościoła Wniebowzięcia NMP w Bestwinie została wpisana do rejestru zabytków województwa śląskiego pod pozycją B/372/2018 – informuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
15 dni temu

A może pan redaktor przyjechałby do Bestwiny i sam z siebie coś napisał o tym zabytku?

jakość spadła
jakość spadła
15 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Tak się dzisiaj robi artykuły – zdalnie. Zdalnie bierze tekst, zdalnie zdjęcia. Wystarczy się powołać i fajrant. Pan redaktor nie może przyjechać do Bestwiny bo ma zakres aż po Brzeźnicę gdzie też pisze artykuły bez obecności na miejscu, z powołaniem się co mówi wójt.
A na ile wyceniono koszty i kto pokryje, z jakiego źródła?