Na sygnale Sucha Beskidzka

Pracowali na “czarno” – muszą wyjechać

Fot. Straż Graniczna

Wczoraj funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli legalności zatrudnienia w jednym z zakładów na terenie powiatu suskiego zatrzymali ośmiu nielegalnie zatrudnionych w nim Ukraińców.

Okazało się, że ośmiu spośród szesnastu poddanych kontroli cudzoziemców pracowało nielegalnie przy obróbce produktów żywnościowych. Cztery kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat wykonywało prace bez uzyskania zezwoleń na podjęcie zatrudnienia w Polsce, a wydanych przez Wojewodę oraz nie posiadało podpisanych umów z pracodawcą.Cudzoziemcy za nielegalne wykonywanie pracy zostali ukarani mandatami. Ponadto komendant placówki SG w Zakopanem wydał decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia Polski w terminie 20 dni. Dodatkowo cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Kary nie uniknie również przedsiębiorca. Zostanie wobec niego wszczęte postępowanie w sprawie nielegalnego powierzenie pracy cudzoziemcom. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, która może wynieść nawet 30 tys. zł.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o