Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

Pracownicy spółki Koleje Śląskie zapowiadają protest (WIDEO)

Pociąg spółki Koleje Śląskie. Fot. Paweł Szczotka

Na piątek (13 maja) zapowiadany jest protest części pracowników spółki Koleje Śląskie przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Protest miałby się rozpocząć o 14.00. Jak podkreślają pracownicy Kolei Śląskich walczyć będą oni nie tylko o godną płacę, ale również o równe prawa do awansu i likwidację sztucznych stanowisk w spółce. Dla pasażerów może to oznaczać, iż w tym czasie na trasę nie wyjedzie część pociągów tego największego przewoźnika w naszym regionie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prawda
Prawda
5 dni temu

Prawda że podwyżki z biletów idą na wyplaty pracowników ale nie dla tych co ciężko pracują tylko dla tych co siedzą w biurach i popijaja kawę i jedzą ciasteczka tzwn specjalistów

Krzysztof
Krzysztof
6 dni temu

W tekscie you tube inforumującym o proteście jest informacja ,że jest to tez protest przeciw radykalnej podwyżce cen biletów. Zamiast podnosić ceny biletów, to zlikwidować sztuczną, nadmierną administrację.
Decyzja o proteście powstała po decyzji zarządu spółki o podwyżce cen biletów.

powodzenia
powodzenia
6 dni temu
Reply to  Krzysztof

Każdy może sobie wierzyć w co chce, ja nie wierzę aby powodem protestu przez kolejarzy była podwyżka cen biletów dla pasażerów, jeszcze takiego altruizmu nie ma. Może nie chodzi o likwidację nadmiernej administracji ale dlaczego awansują oni a nie my.

Krzysztof
Krzysztof
6 dni temu
Reply to  powodzenia

Nie napisałem ,że powodem protestu była podwyżka cen biletów. Proszę nie manipulować. Było wiele powodów .
Proponuję zabrać się za uczciwą pracę i zobaczyć jak to jest zapieprzać, np. w drużynach pociągowych przez kilkadziesiąt lat na zmiany. I wtedy pogadamy.

powodzenia
powodzenia
6 dni temu
Reply to  Krzysztof

Nie szpanuj, że ludzie nie wiedzą co to jest ciężka praca. Ale aby strajkować, trzeba wiedzieć o co chodzi przede wszystkim a nie rozpraszać się i dokładać też protest przeciwko radykalnym podwyżkom cen biletów. Przecież to jest wbrew interesowi kolei, kto na to się nabierze?

Krzysztof
Krzysztof
6 dni temu
Reply to  powodzenia

Jestem przeciw wysokim podwyżkom cen biletów, przeciw wysokim podwyżkom cen paliw, żywności i itd.
Czy to dziwne? Dawniej, jak były podwyżki to cała polska wychodziła na ulice. Ludzie cały czas protestowali o wszystko.

może wyjaśnię
może wyjaśnię
6 dni temu
Reply to  Krzysztof

Człowieku, pracownik kolei jeśli występuje przeciw podwyżkom cen biletów – działa na niekorzyść kolei i swoją, z tych cen ma m.in. pensję, którą chce większą. To absurd w strajkowaniu. Piszesz dalej o całkiem innej sprawie, rozszerzasz i tu można się częściowo zgodzić. Ale czasy są zupełnie inne niż dawniej.

TEK Jan Psota
TEK Jan Psota
3 dni temu

“pracownik kolei jeśli występuje przeciw podwyżkom cen biletów – działa na niekorzyść kolei” – kiedy przez takie zagrania stracą pasażerów, przekonamy się, kto tu działał na niekorzyść kolei.

Last edited 3 dni temu by TEK Jan Psota
Ela
Ela
6 dni temu

Gorszy sort się zmartwi

koniec nosa
koniec nosa
6 dni temu

“Witam was bardzo serdecznie i mam bardzo dobrą wiadomość…”? Czy ten pan Krzychu nie rozumie, że oprócz witanych serdecznie, są jeszcze pasażerowie niewitani, zero odniesienia się do nich a może wypadałoby bodaj przeprosić?

joanna
joanna
6 dni temu
Reply to  koniec nosa

Z punktu pasażera wygląda fajnie ale obsługa pasażerów nie do końca jest zadowolona . Praca w stresie i mało płatna przy tak dużej inflacji . Popieram protest

nozdrza
nozdrza
6 dni temu
Reply to  joanna

W tym rzecz, że nie wygląda fajnie jak pan występuje przed kamerą i mówi tylko o jednym “z punktu” a na koniec słychać w tle oklaski i brawo Krzychu. Krzychu mówi o pracy w soboty, niedziele, święta i że trzeba rano wstawać 2, 3 – zaskoczenie?, a da się inaczej?. Krzychu połączył sprawy płacowe (ile zarabia kolejarz?) z problemem sprawiedliwego awansu – jak załatwi? Pasażerów trzeba przeprosić, bo gdyby nie oni, Krzychu nie miałby pracy.

abc
abc
6 dni temu
Reply to  nozdrza

O widać ktoś z zarządu bądź urzędu Marszałkowskiego. Sianie propagandy wam nie pomoże. Gdyby nie Krzychu i koledzy jeździlibyście koniem do swojej pracy lub szkoły.

trochę pokory
trochę pokory
6 dni temu
Reply to  abc

Spokojnie, byliby inni, jeszcze tak nie było aby kolej nie jeździła z powodu braku ludzi.