Wydarzenia Wadowice

Praktykowali w Niemczech

Fot. Archiwum ZS CKZiU nr 2 w Wadowicach.

Grupa uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach zdobywała doświadczenie na budowach w Niemczech.

Czterotygodniowe praktyki zorganizowano w Eisenach (Turyngia). Młodzież pracowała w małych firmach budowlanych wykonując typowe prace obejmujące cały zakres inwestycji – roboty murowe, betonowe i wykończeniowe. W wolnym czasie zwiedzano Turyngię, Saksonię i Hesję.- Zagraniczne praktyki przyniosły naszym uczniom przede wszystkim korzyści zawodowe, mogli poznać w praktyce funkcjonowanie małych firm budowlanych, sposoby organizacji pracy przedsiębiorstw, stosowane technologie i rozwiązania techniczne, ale też nauczyć się współpracy i komunikacji w międzynarodowym zespole – informuje dyrekcja szkoły podkreślając, że wyjazd, to również ogromny krok w stronę rozwoju osobistego – zwiększenia pewności siebie, samodzielności i odpowiedzialności, przełamania bariery językowej i otwarcia się na nowe doświadczenia.

Praktyki zawodowe w CKZiU Nr 2 w Wadowicach odbywają się w ramach projektu Erasmus+ „Mobilność i praktyka młodych budowlańców w Turyngii”.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

A w drugą stronę coś się odbywało lub odbędzie?