Wydarzenia Bielsko-Biała

Premia za szybkie urodzenie dziecka

Wicepremier Beata Szydło w siedzibie bielskiego starostwa wzięła dziś udział w debacie poświęconej sprawom seniorów. Spotkanie zorganizowali – wiceminister Stanisław Szwed, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Przemysław Drabek.

Podczas wcześniejszej konferencji prasowej, a później także spotkania z seniorami Beata Szydło odniosła się do już realizowanych rządowych programów prorodzinnych oraz przedstawiła nowe, prorodzinne projekty Prawa i Sprawiedliwości. Wicepremier oznajmiła, że rząd pracuje nad kolejnymi prospołecznymi programami dla emerytów. Przygotowuje też ustawę o specjalnej emeryturze dla matek, które wychowały przynajmniej czworo dzieci. Chce także wprowadzić premię za szybkie urodzenie dziecka.

Głos w spotkaniu prasowym zabrał również Przemysław Drabek, który zarzucił obecnym władzom miasta brak operatywności w wykorzystywaniu środków z budżetu państwa na realizację programów senioralnych. Kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bielska-Białej podniósł także kwestię niewystarczającej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach.

google_news