Cieszyn Kultura i rozrywka

Premierowa wystawa cieszynianina

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie można oglądać prace cieszynianina Mirosława Mitręgi. To jego pierwsza indywidualna wystawa.

Mirosław Mitręga od 2006 roku jest uczestnikiem Dziennego Ośrodka Wsparcia przy Cieszyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Tam odnalazł swoje miejsce i ludzi, którzy otoczyli go wsparciem. Sam również lubi dzielić się z innymi swoją ogromną życzliwością i uczynnością. W Dziennym Ośrodku Wsparcia rozwinął pasję tworzenia, odnajdując się w rysunku i malarstwie. Obrazy pomagają mu wyrazić siebie, są „mową” w sferze komunikowania się z innymi. – Harmonię odnajduję w malowaniu i w przyrodzie – mówi Mirosław Mitręga. Jego prace były dotąd prezentowane na licznych wystawach zbiorowych uczestników zajęć plastycznych Dziennego Ośrodka Wsparcia, ale wystawa w szpitalu jest pierwszą wystawą indywidualną.

Galeria Zmienna znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wstęp bezpłatny.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments