Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Problem prawny, zadłużenie czy kryzys w życiu prywatnym lub firmie? Nie zdawaj się na los, tylko na profesjonalistów

Prawnicy dla osób fizycznych

Wierzyciela, komornika i egzekucji zadłużenia nie zamieciesz pod dywan

Jak nie wpaść w pętlę zadłużenia i co robić, jeśli już się zaciska? Najgorszym wyjściem jest zamiatanie problemu pod dywan. Nie można się poddać wstydowi czy pokusie oszukiwania samego siebie. Jedyne wyjście, to opracowanie ze specjalistami mądrej strategii, bo nawet najbardziej skomplikowany węzeł można rozwiązać czy po prostu go przeciąć!

Zadłużenie osób fizycznych wobec rozmaitych instytucji finansowych, usługowych, banków i parabanków to coraz powszechniejszy problem społeczny. Mimo to w dalszym ciągu pokutuje strach przed ujawnieniem tego, że ma się długi. Niektórzy wypierają problem do tego stopnia, że nawet nie odbierają korespondencji i nie podejmują się obrony na etapie sądowym, dają się więc bardzo często oszukać profesjonalnym firmom rynku finansowego.

Co ciekawe, wszyscy wymagają od dłużników tzw. moralności płatniczej, ale – z drugiej strony – nikt skutecznie nie przeciwdziała naginaniu prawa przez wierzycieli i komorników oraz ich nieetycznemu i niemoralnemu zachowaniu. A takie gnębienie dłużników często doprowadza ich nie tylko do finansowej, ale i psychicznej ruiny.

– Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia, nawet w przypadku nawarstwiających się długów. Wszystko pozostaje w rękach dłużników, gdyż to oni muszą zrobić ten pierwszy krok. Jeśli nie stać ich już na pokrycie spłat i wpadli w pętlę zadłużenia jeden dług spłacając innym, to powinni wiedzieć, że czas się obudzić. Bo problem sam się nie rozwiąże. Im szybciej przystąpią do działania, tym lepiej dla nich – radzi Mirosław Kajstura z MS Signum Obsługa Prawna.

Warto zdać się na sprawdzone i doświadczone instytucje, zajmujące się pomocą prawną w takich sytuacjach, które wypracowały najlepsze sposoby uporania się z zadłużeniami – także w przypadkach, gdy ma się do czynienia z nieuczciwymi wierzycielami. W Bielsku-Białej od lat mieszkańcom pomaga MS Signum. Specjaliści kompleksowo podchodzą do problemów mieszkańców. Na początek sprawdzają zasadność wniesienia powództwa przeciwko dłużnikowi, kwestię jego przedawnienia i zgodności postępowania z prawem. W zakresie merytorycznym ocenie podlegają kwestie samych zapisów umownych, na podstawie których wierzyciel podejmuje czynności, mające na celu dochodzenie roszczeń. Ważna w tym momencie jest ocena praw konsumenckich i zapisów umownych zawierających tzw. klauzule niedozwolone, którymi znacząca większość umów jest nafaszerowana. Dzięki takiej analizie można znaleźć podstawy do podważenia i zatrzymania postępowania egzekucyjnego, działań komornika czy windykatora.

Ważne jednak jest to, by pomocy szukać w wyspecjalizowanych kancelariach, takich jak MS Signum, zamiast w kolejnych instytucjach finansowych, które mogą zaoferować tylko półśrodki – nieskuteczną konsolidację, oddłużenie czy upadłość konsumencką.

MS Signum pomogło już wielu mieszkańcom wyjść z problemów finansowych, ograniczyć lub całkowicie pozbyć się zadłużenia, poprzez odpowiednie przygotowanie kompleksowej strategii, mającej na celu osiągnięcie celu, jakim jest ustabilizowanie sytuacji finansowej, a przez to i prawnej, na każdym etapie postępowania – w procesie windykacji, postępowania sądowego czy egzekucyjnego.

Mirosław Kajstura (z lewej) i Marcin Ślimak z MS Signum Obsługa Prawna w Bielsku-Białej.

Prawnicy dla firm

Złożone sprawy – proste rozwiązania

Skomplikowane i bezustannie zmieniające przepisy, długie procedury urzędowe, nadmierne obciążenia fiskalne, problemy ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry pracowniczej, procesy, ugody, obszerne umowy handlowe, negocjacje i rozwiązywanie problemów z zadłużeniem – to wszystko wyzwania, z którymi muszą sobie radzić właściciele firm. Próba wyjścia z takiego prawnego gąszczu na własną rękę, co nadal jest powszechne, to tylko pozorna oszczędność, a faktycznie w wielu przypadkach strata nerwów i pieniędzy oraz czasu, który można poświęcić na rozwijanie biznesu. Jeśli mamy problem ze zdrowiem, przecież nie stawiamy sobie sami diagnozy, tylko udajemy się do lekarza. W przypadku rozlicznych procedur prawnych warto więc postawić na doświadczonych i sprawdzonych prawników, którzy – biorąc na tapet nawet najbardziej złożone sprawy – przygotują proste i satysfakcjonujące rozwiązania.

 

Zadbaj o spokojny byt firmy

Wszystkie firmy muszą rozwiązywać problemy prawne. Jednak, jak pokazują badania, po pomoc do prawników zwracają się przeważnie tylko w najbardziej wymagających kwestiach, dotyczących na przykład spraw sądowych, windykacyjnych i kluczowych umów. Dziwi to tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę zmienność i obszerność polskich regulacji prawnych, którym nikt, kto nie jest specjalistą, nie jest w stanie efektywnie podołać. Każdy, kto zaufał fachowcom wie natomiast, że gdy to oni się od początku wezmą do rozwiązania danej kwestii, to uniknie się kosztownych i czasochłonnych, a często już nieskutecznych prób uregulowania ważnych firmowych spraw.

O tym, w jakim zakresie firmę może wspomagać wyspecjalizowana kancelaria, mówi Mirosław Kajstura z MS Signum Obsługa Prawna z Bielska-Białej, którą charakteryzuje bogata wiedza i doświadczenie w obsłudze prawnej oraz kompleksowa i skuteczna oferta rozwiązań prawnych. – Gdy do głosu dochodzą emocje, warto zaufać profesjonalistom – często rozwiązanie jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Pomagamy rozwiązać kwestie spadkowe, podziału majątku czy odzyskania wysokiego odszkodowania. Wspieramy poradą przedsiębiorców, tworzymy i analizujemy umowy cywilno-prawne, negocjujemy w celu zamknięcia sporu lub – gdy sytuacja wydaje się nie mieć rozsądnego rozwiązania – uczestniczymy w charakterze pełnomocnika – wskazuje. – Oferujemy usługi prawne dotyczące bieżących spraw związanych z działalnością podmiotów gospodarczych, i to niezależnie od formy prawnej. To konsultacje i porady prawne, przygotowywanie pism procesowych i wezwań do zapłaty, sporządzanie projektów umów i ugód oraz prowadzenie spraw związanych z Krajowym Rejestrem Sądowym i CEIDG. Ponadto zajmujemy się sprawami z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego, sprawami cywilnymi i gospodarczymi, w tym przygotowywaniem i weryfikacją umów, przygotowywaniem statutów, regulaminów i innych wewnętrznych aktów prawnych, a także prowadzeniem spraw z zakresu pomocy publicznej, takich jak ulgi w spłacie zobowiązań publiczno-prawnych – jednym tchem wylicza Mirosław Kajstura.

– Prowadząc takie działania, i wiele innych, na rzecz naszych klientów, odciążamy ich w rozwiązywaniu często kłopotliwych zagadnień prawnych, wyprzedzając o krok potrzeby firmy. Nasi klienci mogą polegać na naszym doświadczeniu i wiedzy oraz cieszyć się zabezpieczeniem spokojnego bytu firmy. To wpływa na kondycję przedsiębiorstwa, a także przynosi ulgę właścicielowi, który może się skupić na tym, co dla niego w danej chwili jest najważniejsze – dodaje Marcin Ślimak z MS Signum.

 

Pełen wachlarz usług

MS Signum świadczy usługi doradcze z zakresu szeroko pojmowanego prawa gospodarczego i handlowego, prawa cywilnego, prawa pracy, zagadnień podatkowych oraz innych dziedzin związanych z działalnością gospodarczą.

– Kierujemy się profesjonalizmem i należytym poczuciem etyki zawodowej. Poszukujemy rozwiązań najlepiej odpowiadających wymaganiom oraz sytuacji naszych klientów. Zapewniamy rzetelną pomoc i wparcie od pierwszego spotkania do zakończenia sprawy. Gwarantujemy poufność i zachowanie tajemnicy. Profesjonalne doradztwo naszego zespołu jest środkiem pomagającym wypracować rozwiązania odpowiadające najwyższym oczekiwaniom – mówi Mirosław Kajstura z MS Signum Obsługa Prawna.

Doświadczeni właściciele firm zdają sobie sprawę z nieocenionych zalet profesjonalnego doradztwa. – W ramach doradztwa prawnego oferujemy zarówno prowadzenie sprawy połączone z reprezentacją przed sądem, jak również jednorazowe porady prawne. Doradzamy w sprawach bieżących oraz przy realizacji złożonych prawnie, podatkowo i ekonomicznie przedsięwzięć gospodarczych. W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej wielokrotnie pojawiają się problemy z wyborem właściwego, bezpiecznego i najbardziej opłacalnego rozwiązania prawnego. Pomagamy w tym poprzez przedstawienie rozwiązań prawnych oraz rzetelne wskazanie związanych z daną propozycją zagrożeń i korzyści. Rekomendujemy tym samym najskuteczniejsze możliwe działania na przyszłość – wskazuje Marcin Ślimak. Zaznacza przy tym, że kancelaria uczestniczy także w sporządzaniu analiz, obejmujących oprócz szczegółowej wiedzy prawniczej, także ocenę sytuacji w danej dziedzinie gospodarczej, łącznie z przewidywanymi zmianami, zarówno w obszarze obowiązujących przepisów, jak też na płaszczyźnie projektowanych zmian gospodarczo-ekonomicznych.

– Dokładamy najwyższej staranności analizując stan prawny oraz sytuację faktyczną dotyczącą klienta. Staramy się, aby sporządzane przez nas opinie prawne zawierały klarowne, logiczne wnioski oraz konkretne i praktyczne propozycje możliwych rozwiązań. Opinie prawne sporządzane przez nasz zespół posiadają wysoki walor merytoryczny zarówno z praktycznego, jak i teoretycznego punktu widzenia – podkreśla Mirosław Kajstura.

 

Windykacja – dwie strony medalu

Jedną z najtrudniejszych kwestii dotyczących firm, często spędzających sen z powiek i kluczowych pod względem finansowym, jest windykacja należności. To także dziedzina, w której MS Signum przez lata wypracowało najbardziej efektywne rozwiązania. Zna obie strony medalu, a tym samym gwarantuje najwyższą efektywność.

Gdy kancelaria zajmuje się ochroną klienta przez postępowaniem windykacyjnym, pracę zaczyna od analizy zasadności roszczeń pod względem prawnym, dokonując pełnej analizy możliwości obrony przedsiębiorstwa, po czym określa możliwości rozwiązania problemu, wytyczając optymalną drogę postępowania. Bywa, że najlepszym wyjściem jest podjęcie negocjacji i wypracowanie rozwiązania, które zadowoli obie strony i nie dopuści do kosztownych i długotrwałych sporów sądowych.

Z drugiej strony, MS Signum reprezentuje przedsiębiorców od momentu wystąpienia przez nich z wezwaniem o zapłatę, poprzez postępowanie przed sądem aż do skutecznej egzekucji. – Świadczymy zatem usługi, które swym zakresem obejmują reprezentację na wszystkich etapach, mających na celu skuteczne dochodzenie wierzytelności. O efektach procedury windykacyjnej klient jest przez na bieżąco informowany. Dochodzenie niezapłaconych należności w pierwszej kolejności rozpoczyna się od przedsądowego wezwania do zapłaty. W sytuacji braku akceptacji ze strony dłużnika, konieczne staje się uruchomienie drogi sądowej. Uzyskanie tytułu egzekucyjnego nie jest jednak ostatnim etapem, na którym to rola profesjonalnego pełnomocnika się kończy. Reprezentujemy tym samym klientów w toku postępowania egzekucyjnego zmierzającego do efektywnego wyegzekwowania należnych im praw majątkowych. Naszym zadaniem jest wyegzekwowanie zarówno należnej zapłaty wraz z odsetkami jak i łącznie z poniesionymi w związku z tym przez klienta kosztami – objaśniają specjaliści z MS Signum Obsługa Prawna.

MS SIGNUM sp. z o.o.
ul. Długa 50/257
43-309 Bielsko-Biała
+48 790 330 794
[email protected]
www.mssignum.eu

Znajdziesz nas też na
Facebooku, Instagramie, Linkedin i YouTube

KB_ceny