Wydarzenia Cieszyn

Proekologicznie nad Olzą

Do końca września mieszkańcy Cieszyna mogą złożyć wniosek o udzielenie z budżetu miasta dotacji na dofinansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Chodzi o inwestycje planowane do realizacji w 2018 roku.

Wsparcie finansowe można otrzymać na zadania z zakresu ograniczenia niskiej emisji, w tym na zastąpienie starych pieców węglowych piecami gazowymi, olejowymi, elektrycznymi, a także piecami węglowymi lub na pelet, spełniającymi standard emisyjny zgodny z 5 klasą. Kolejne możliwości to podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej oraz wykorzystanie alternatywnych źródeł ciepła, takich jak systemy solarne lub pompy ciepła.

Dotacja celowa obejmuje ponadto likwidację zbiorników na nieczystości ciekłe bądź przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej za pośrednictwem przyłącza grawitacyjnego bądź ciśnieniowego oraz wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Kolejna pula pieniędzy zarezerwowana będzie na usuwanie i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych zawierających azbest z terenów zabudowy mieszkaniowej.

O dotacje mogą się ubiegać wspólnoty mieszkaniowe i osoby fizyczne, które posiadają mieszkalne budynki jednorodzinne i wielorodzinnych lub lokale mieszkalne położonych w granicach administracyjnych gminy Cieszyn. Formularze wniosków dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej Cieszyna (www.cieszyn.pl) i Urzędu Miejskiego w Cieszynie (www.um.cieszyn.pl).

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments